TOPlist

Je výkonnější Galaxy S22 Ultra se Snapdragonem, nebo Exynosem? Výsledek vás překvapí

Galaxy S22 Ultra

Ačkoli do představení nové generace vlajkových modelů od Samsungu zbývá ještě pár dní, většinu podstatných informací jsme se už stihli dozvědět. Jedna z těch podstatných se týká nasazení dvou čipsetů – Exynosu 2200 a Snapdragonu 8 Gen 1. Vlajkové modely korejského giganta měly různých regionech jiné čipsety už v minulosti, takže v tomto ohledu se nejedná o velké překvapení. Otázkou ale zůstává, který z nich bude výkonnější – v minulosti totiž čipset od Samsungu často tahal za kratší konec.

exynos snapdragon benchmark
Výsledky obou použitých čipsetů jsou velmi vyrovnané

Ještě před oficiálním představením se oba čipsety poměřily v rámci modelu Galaxy S22 Ultra v benchmarku Geekbench. Zatímco pod označením SM-S908U se ukrývá S22 Ultra s čipsetem Exynos 2200, kód SM-S908B skrývá variantu s čipsetem Snapdragon 8 Gen 1. Výsledky jsou příjemným překvapením – zatímco Exynos získal 1226 bodů na jednom jádru (Snapdragon získal 1168 bodů), na více jádrech dominoval Snapdragon s 3508 body (Exynos dosáhl 3462 bodů).Galaxy S22 official renders leakNepřehlédněte

Galaxy S22 dostane různé čipsety. Bude mít Evropa Exynos, nebo Snapdragon?

Obavy z nižšího výkonu Exynosu 2200 se objevily minulý týden, kdy se nejvýkonnější mobilní čipsety utkaly v benchmarku Geekbench 5, ve kterém Exynos na své konkurenty poměrně ztrácel. V přímém souboji v rámci jednoho telefonu se naštěstí výsledky příliš neliší, což je před oficiálním představením, které proběhne 9. února, bezesporu dobré znamení.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku