Galaxy S22 dostane různé čipsety. Bude mít Evropa Exynos, nebo Snapdragon?

Galaxy S22 official renders leak

Korejský gigant Samsung u svých vlajkových modelů už nějakou dobu nasazuje dva různé čipsety. Zatímco pro některé regiony je vyhrazen čipset od Qualcommu, jiné oblasti se musí spokojit s řešením přímo od Samsungu v podobě Exynosu. Právě nasazení různých čipsetů vyvolalo v minulosti velké vášně, neboť varianta od Samsungu nejednou nedokázala se Snapdragonem držet krok.

samsung galaxy s22 plus render f
Samsung Galaxy S22+

Nyní leaker Dohyun Kim zveřejnil na svém twitterovém účtu informace o tom, ve kterých regionech se mohou zákazníci těšit na Snapdragon 8 Gen 1 a kde naopak bude k dispozici Exynos 2200. Pakliže si pamatujete rozložení z minulých let, nebude pro vás tento seznam nikterak překvapivý.

Jak je zvykem, i tentokrát se do Evropy podívá varianta z Exynosem, zatímco Severní a Jižní Amerika, východní Asie, jihovýchodní Asie a Oceánie se mohou těšit na Snapdragon. V regionech západní Asie, středovýchodní Asie a v Africe se zákazníci dočkají řady Galaxy S22 s oběma čipsety, přičemž záviset bude na konkrétní zemi, zda bude v prodeji varianta s Exynosem, nebo Qualcommem.

Evropa se opět musí spokojit s Exynosem

Bohužel, evropské trhy opět ostrouhají a budou se muset spokojit s čipsetem od Samsungu. Doufejme, že tentokrát neponechal korejský gigant nic náhodě a Exynos 2200 bude důstojným konkurentem Snapdragonu 8 Gen 1. Podle posledních informací se představení řady Galaxy S22 dočkáme už 9. února.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku