Jaký nabíjecí výkon je pro vás dostačující? Dejte nám vědět v anketě týdne

iphone připojený k nabíječce

Vzhledem k tomu, že výdrž baterií se už nějakou dobu výrazně neposunula, zaměřují se výrobci na oblast nabíjení. Nabíjecí výkon se v poslední době rapidně zvyšuje, kdy se technologičtí giganti takřka doslova přetahují, kdo nabídne vyšší výkon. Zatímco standard se v tuto chvíli pohybuje mezi 45–65 W, výjimkou není ani nabíjecí výkon pohybující se okolo 120 W.

Xiaomi 11T Pro nabijecka charger power brick clanek
Xiaomi 11T Pro je cenově dostupný telefon, co nabídne 120W rychlé nabíjení

Realme na veletrhu MWC v Barceloně předvedlo ještě vyšší nabíjecí výkon 150 W, který plánuje nasadit ještě letos v modelu GT Neo 3. Xiaomi naproti tomu už vloni ukázalo, že ani extrémní 200W výkon není nedosažitelnou metou. Otázkou je, zda je takový nabíjecí výkon vůbec potřeba a jestli o něj mají lidé skutečně zájem, jak se nám velké společnosti snaží namluvit. U nás v redakci se na jednotném postoji neshodneme – někteří z nás preferují pomalejší dobíjení šetrné k baterii, zatímco jiní chtějí mít telefon nabitý hned, nebo ještě lépe okamžitě.

Jaký nabíjecí výkon je pro vás u smartphonu dostačující?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nás nicméně zajímá, co si o tom myslíte vy, naši čtenáři. Preferujete pomalé nabíjení a delší životnost baterie, nebo vyžadujete maximální výkon v co nejkratším čase, byť na úkor dlouhodobé životnosti? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět v komentářích.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku