TOPlist

Jakou kapacitu baterie mají nové Apple Watch? Známe přesné hodnoty

Apple Watch Series 8 clanek

Jak bývá u Applu zvykem, namísto parametrů se přednášející během nedávného představování produktů ve Steve Jobs Theatre opět chlubili raději vzletnými marketingovými frázemi. Nejčastěji se tak děje při prezentaci baterie a její výdrže – konkrétní kapacity vyjádřené v miliampérhodinách se asi oficiálně nikdy nedočkáme. Certifikační úřady se naštěstí s kapacitou baterie „až 60 dní“ nespokojí, a tak se můžeme podívat na přesné parametry baterie Apple Watch.

apple watch battery

Konkrétní údaje se na veřejnost dostaly díky čínské certifikační agentuře 3C. Nejmenší hodnotu mají pochopitelně 40mm Apple Watch SE, které dostaly baterii pouze s kapacitou 245 mAh. Větší 44mm model je na tom díky 296 mAh o poznání lépe. Apple se nepředal ani u základního 41mm modelu Series 8, kterému nadělil akumulátor o kapacitě 282 mAh, zatímco větší 45mm sourozenec se může pochlubit 308 mAh. Nejlépe je na tom pochopitelně model Ultra, který dostal 542 mAh.

Jen pro srovnání – chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 mají akumulátor s kapacitou 410 mAh a jejich vybavenější sourozenec Watch 5 Pro se může pyšnit 590 mAh.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku