Jakou kapacitu baterie a kolik RAM mají letošní iPhony 14?

iPhone 14 iPhone 14 Plus

Když Apple představuje nové produkty, soustředí se na vyzdvihování jejich vlastností srozumitelným jazykem a snaží se příliš nezacházet do technických detailů. Přeci jen jablečné tiskovky jsou divadlo pro široké publikum, a nikoliv pouze pro partu nadšených geeků. Zřejmě i proto Apple nikdy neuvádí, kolik mají jejich nové iPhony operační paměti a jakou kapacitou disponují jejich akumulátory – namísto toho se dozvídáme, že výkon je obrovský a výdrž celkově lepší než dřív.

Všechny čtyři iPhony mají 6 GB RAM

Pokud by vás ale přeci jen tyto údaje zajímaly, tak vězte, že po delší době Apple u všech čtyř modelů kapacitu RAM srovnal, jak uvádí MacRumors. Paradoxně se tak stalo zrovna letos, kdy mají základní iPhony jiný čipset než modelová řada Pro a kdy probíhá čipová krize. V základních iPhonech tepe loňský čipset Apple A15 Bionic, a to v posílené verzi původně určené pro iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Té je po ruce 6 GB RAM, což je stejné množství, které asistuje novému Apple A16 Bionic.iphone 13 pro clanekNepřehlédněte

Recenze iPhone 13 Pro (Max): inovací je více, než si myslíte

Rozdíl zde však přeci jen je – iPhone 14 Pro a 14 Pro Max využívají rychlejší paměti typu LPDDR5, zatímco základní iPhone 14 a 14 Plus zůstávají u staršího standardu LPPDR4X.

Kapacity akumulátorů?

Apple také u svých iPhonů tají kapacity akumulátorů, tudíž i v této oblasti si musíme vystačit s neoficiálními zdroji. Přesné informace o bateriích získal server PhoneArena, který odhalil mírný nárůst u většiny modelů – pokles zaznamenala pouze verze Pro Max, jehož baterie se scvrkla o 52 mAh.

Řada 14 Řada 13 Řada 12
iPhone mini 2 406 mAh 2 227 mAh
iPhone 3 279 mAh 3 227 mAh 2 815 mAh
iPhone Plus 4 325 mAh
iPhone Pro 3 200 mAh 3 095 mAh 2 815 mAh
iPhone Pro Max 4 323 mAh 4 352 mAh 3 687 mAh

Podle odhadů se u většiny činností výdrž baterie zvětšila, nebo zůstala stejná. Výjimkou je opět iPhone 14 Pro Max – při přehrávání audia má oproti svému předchůdci vydržet o 20 hodin kratší dobu, tedy 75 hodin namísto původních 95 hodin.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku