Domů » Bleskovky » Jako Iron Man: připomeňte si telefony, které proslavili komiksoví hrdinové

Jako Iron Man: připomeňte si telefony, které proslavili komiksoví hrdinové

Zatímco poslední komiksový počin na stříbrném plátně právě běží v kinech, není od věci si připomenout to, co uchvátilo zrak každého technologického nadšence – mobilní telefony, které používali hlavní protagonisté zfilmovaných adaptací komiksů. Například právě hrdina v železné zbroji je symbolem technologického pokroku, který se někdy zakládá na reálných předlohách, jindy je pouhou fikcí a snem.

V celkem osmnácti filmech ze světa Marvel Cinematic Universe se objevila řada gadgetů, které každý správný fanda moderní techniky chtěl vlastnit. Mezi skutečné telefony, které používali superhrdinové ve filmech, můžeme zařadit například LG VX9400, LG Lotus Elite LX610, HTC One X+ nebo Honor 8.

Smartphone jako Iron Man

Filmy od Marvelu jsou ale také protkány různými futuristickými koncepty, většinou s transparentním displejem. Ve výčtu ikonických zařízení tak chybí různá zařízení od především asijských výrobců, jako jsou Samsung nebo Sony. O podobné kousky se v reálném světě několik výrobců pokoušelo, nicméně nikdy se nedočkaly masového úspěchu. Vzpomenout můžeme třeba na pokus čínského startupu o transparentní displej.

OnePlus 6 dorazí ve speciální Avengers edici, potvrzuje výrobce

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. „Filmy od Marvelu jsou ale také protkány různými futuristickými koncepty, většinou s transparentním displejem. Ve výčtu ikonických zařízení tak chybí různá zařízení od především asijských výrobců, jako jsou Samsung nebo Sony.“ co se touto vetou snazil autor rict mi unika. Ta konstrukce je hodne podivna a postrada logiku.

  A pritom je to prave Sony, ktere bylo vzdy spojovano s filmovym prumyslem – konkretne s filmy s agentem 007, kdy si novinky odbijeli svou premieru jeste pred zahajenim prodeje.

 2. Jsem snad jediny, kdo ocekaval clanek s velkym potencialem a misto toho dostal dve fotky z filmu a 6 vet? Vazne?

 3. Ubohost pane chrobák, ubohost.

 4. Honza (neregistrovaný) mi hovoří z duše, také jsem čekal kvalitní článek, to čeho jsem se ddočkal, tak to Vám pošlu číslo účtu a ty prachy za proklik mi vraťte!!!! Toto je originální téma, které je zabité po 6 větách….. nejsem redaktor, ale napsal bych to líp, po pár hodinách práce……

 5. Wtf? Tohle někdo vydá jako článek?

  Smutné na tom je, že třeba věta o Samsungu a Sony jednak nedává smysl a taky zrovna Sony (Ericsson) telefon s průhledným displejem mělo.

  Takhle to odfláknout.

  • Nehledě na to, že všechny zmíněné telefony jsou od asijských výrobců.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).