Jako Iron Man: připomeňte si telefony, které proslavili komiksoví hrdinové

Zatímco poslední komiksový počin na stříbrném plátně právě běží v kinech, není od věci si připomenout to, co uchvátilo zrak každého technologického nadšence – mobilní telefony, které používali hlavní protagonisté zfilmovaných adaptací komiksů. Například právě hrdina v železné zbroji je symbolem technologického pokroku, který se někdy zakládá na reálných předlohách, jindy je pouhou fikcí a snem.

V celkem osmnácti filmech ze světa Marvel Cinematic Universe se objevila řada gadgetů, které každý správný fanda moderní techniky chtěl vlastnit. Mezi skutečné telefony, které používali superhrdinové ve filmech, můžeme zařadit například LG VX9400, LG Lotus Elite LX610, HTC One X+ nebo Honor 8.

Smartphone jako Iron Man

Filmy od Marvelu jsou ale také protkány různými futuristickými koncepty, většinou s transparentním displejem. Ve výčtu ikonických zařízení tak chybí různá zařízení od především asijských výrobců, jako jsou Samsung nebo Sony. O podobné kousky se v reálném světě několik výrobců pokoušelo, nicméně nikdy se nedočkaly masového úspěchu. Vzpomenout můžeme třeba na pokus čínského startupu o transparentní displej.Nepřehlédněte

OnePlus 6 dorazí ve speciální Avengers edici, potvrzuje výrobce

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku