Domů » Bleskovky » Čínský startup se pochlubil prototypem smartphonu s transparentním displejem

Čínský startup se pochlubil prototypem smartphonu s transparentním displejem

Výrobci smartphonů v poslední době jen těžko hledají nové funkce a vlastnosti, kterými by nalákali nové zákazníky. Převážná část inovací se většinou soustředí pouze na vyšší výpočetní výkon a rozlišení displeje. Většina společností si ovšem uvědomuje, že navyšování tabulkových čísel nemusí fungovat do nekonečna a ve svých vývojových centrech hledají nové možnosti.

 

Mezi největší odvážlivce můžeme označit například jihokorejský Samsung a jeho smartphony se zakřiveným displejem. O podobnou filosofii se začíná snažit startup ZUK financovaný společností Lenovo. Na tiskové konferenci byl kromě modelu Z1 představen prototyp smartphonu s transparentním displejem. Podle přítomných novinářů měl panel překvapivě výborné pozorovací vlastnosti. 

   

Zobrazované snímky z galerie údajně netrpěly na vybledlé barvy a pozorovací úhly byly srovnatelné s konvenčními panely. Smartphone běžel na upravené verzi operačního systému Android s blíže nespecifikovanou nadstavbou. Myšlenka průhledných displejů je poměrně zajímavá, nicméně její transformaci v reálný produkt brzdí současné akumulátory.

 

Standardní baterie neposkytují dostatečně vyvážený poměr objemu a kapacity, aby je vývojáři mohli integrovat do konstrukce a zároveň tím nezakryli plochu displeje. S nasazením se proto počítá nejprve v přenosných počítačích a automobilovém průmyslu, kde byly zaznamenány již první poptávky.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Dzzzz, nuda…. Ironman ho má už několik let.

  Dovolím si předvídat budoucnost. Příští nejvýznamnější (nejbohatší) firma nebo člověk bude ten kdo vymyslí lepší baterie nebo nějaký způsob akumulace energie. V dnešní době nemá téměř kam směřovat automobilový průmysl a ani veškerá elektronika, dokonce by se tím mohl vyřešit problém elektráren. Jádro je svinstvo, ale větrné, solární a vodní elektrárny jsou bez akumulace akorát na obtíž. Nastala by tím obrovská změna a obrovské boom elektronického průmyslu. Dost se divím, že se tím vědci tak málo zabývají.

  • Možno po prečítaní tvojho prispevku sa tym budu zapodievať viac

  • To rozhodně. Tohle jisto jistě ještě nikoho na světě ještě nenapadlo. :-)))

  • BackPa (neregistrovaný)

   No, abych řekl pravdu, tak nevěřím, že už někdo nevymyslel a nepřevedl do praxe něco lepšího, než dnešní aku…. ale určitě si to odkoupili ti, kteří by uvedením této technologie do praxe přišly o nejvíc. Však už více jak dekádu se pořád píše o nové technologii akumulátorů a kde nic, tu nic.

 2. tomas (neregistrovaný)

  tento display si viem predstavit v kombinacii s eink displaymi. neviete nahodou rozmer na hrubku tohoto displaya a eink displaya. keby tu vedel niekto napisat ci by to bolo realne vyrobit. tento priesvitny by bol na vrchu a eink pod nim. uz eink je aj vo viacerych farbach sa mi zda. takze pri pozerani vydea by na pozadi sa prepol eink do cierna alebo biela a na prednom displayi by sa zobrazoval obraz a pri citani internetu. textovych dokumentov a inych by sa predny vypol cize by bol priehladny a na zadnom eink displayi by sa zobrazoval text. usetrila by sa tak energia ktora sa zbytocne mina pri citani dokumentov kde by stacil eink. a toto by sa dalo vyuzit aj na hodinky. priesvitny v kombinacii s einkom. kym by sa ukazoval cas, cize rucicky tak by bol eink a keby sa ukazovaly notifikacie tak by sa prepol display tak ako bolo hore uvedene. tu by sa ta energia usetrila este viac.

 3. tomas (neregistrovaný)

  ako cisty priehladny display v mobiloch je totalna blbost ale v kombinacii s einkom by to bola pecka si myslim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).