Jaké telefony používá šéf Xiaomi? V minulosti šokoval konkurenčním iPhonem

xiaomi 12 cerna 01

Generální ředitel Xiaomi Lej Ťün je velmi aktivní na sociálních sítích, hlavně pak na té čínské Weibo. Nedávno se rozhodl tam sdílet, jaké všechny telefony běžně používá. Jde hned o čtyři kousky a asi nikoho moc nepřekvapí, že všechny vyrobilo Xiaomi.

Podle jeho vlastních slov můžeme na jeho stole najít poslední vlajkový model Xiaomi 12, loňskou vlajku Mi 11 Ultra, lifestylové Xiaomi Civi a nakonec také zástupce levnější smartphonové řady Redmi Note 11T Pro. Podle fotografie, kterou příspěvek na Weibo doplnil, vlastní Xiaomi 12 a Civi v modrém provedení, zatímco Redmi Note 11T Pro v bílém a Ultru vyvedenou v imitaci mramoru. Ťün se nechal slyšet, že občas dokonce během jednoho dne používá všechny čtyři najednou.

telefony xiaomi lej tun 01
Smartphony šéfa Xiaomi (zleva): Xiaomi 12, Xiaomi Mi 11 Ultra, Redmi Note 11T Pro a Xiaomi Civi

Již v minulosti způsobil úřadující ředitel Xiaomi nemalou kontroverzi kvůli telefonu, který používá. Na zmíněné sociální síti Weibo totiž sdílel příspěvek přes iPhone. Po vlně kritiky se pokoušel záležitost vysvětlit tím, že iPhone používá pouze jako testovací zařízení pro srovnání s výrobky Xiaomi a Redmi. Čínská společnost, které šéfuje, se přitom nikdy netajila inspirací Applem a jeho produkty.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku