Domů » Bleskovky » Xiaomi CIVI: první zástupce nové řady uniká týden před premiérou

Xiaomi CIVI: první zástupce nové řady uniká týden před premiérou

Společnost Xiaomi na příští týden plánuje premiéru nové modelové řady nazvané CIVI. Ta má v portfoliu výrobce nahradit řadu CC, z níž se některé telefony prodávaly na globálním trhu pod označením Mi Note. Akce se odehraje v Číně hned v pondělí 27. září, a to v 8:00 našeho času.

civi

Xiaomi CIVI: první smartphone nevypadá vůbec špatně

Jak bude vypadat první zástupce rodiny Xiaomi CIVI, odhalil na Twitteru informátor Ice Universe, tudíž si chystaný telefon můžeme prohlédnout již dnes.

Xiaomi CIVI 1

Na první pohled se jedná o velmi elegantní zařízení s tenkými rámečky okolo displeje. Na několika obrázcích je chystaná novinka srovnávána se smartphonem Samsung Galaxy S22 Ultra, což má být pro Xiaomi lichotka – CIVI má být totiž až třikrát levnější než jarní korejská vlajková loď; počítá se s cenou okolo 350 USD (asi 7 600 korun bez DPH).

Na zadní straně je k vidění decentní fotomodul, jemuž vévodí jedna velká čočka následovaná dvěma menšími. Pravděpodobně dostaneme základní snímač, širokoúhlou kamerku a nějaký třetí senzor do počtu; s teleobjektivem v této cenové kategorii pravděpodobně počítat nemůžeme. Podle popisku se ale můžeme spolehnout na úpravy fotografií umělou inteligencí.

Xiaomi CIVI dostane zaoblená záda, která budou minimálně podle vyfoceného modelu měnit barvu podle úhlu dopadu světla; telefon na obrázku střídá fialovou a světle modrou.

Podle tloušťky krabičky také odhadujeme, že v základním balení nenajdeme nabíjecí adaptér. Jsme zvědaví, jakou telefon dostane vnitřní hardwarovou výbavu, o ní se zatím Ice Universe nezmínil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ty jo, nová „značka“ od Xiaomi 😁👌 To jsme tu dlouho neměli. Jak pak se to asi bude jmenovat u nás? Redmi Note 11T Pro Plus Max All-In-One?

  2. Copak zaoblená záda, ale co ten zaoblený displej?
    To nee… 👎

  3. Snáď si to svojich zákazníkov nájde. Ja ním nebudem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).