Domů » Bleskovky » Tohle se šéfovi Xiaomi nepovedlo. Na sociální síti sdílel příspěvek z iPhonu

Tohle se šéfovi Xiaomi nepovedlo. Na sociální síti sdílel příspěvek z iPhonu

Produkty společnosti Apple jsou populární po celém světě a výjimkou není ani Čína. Překvapivě si je však oblíbil také Lei Jun, což je samotný šéf čínského draka Xiaomi. Vyplývá to z jeho příspěvku na čínské sociální síti Weibo, který Jun odeslal prostřednictvím iPhonu, což pochopitelně pozorným fanouškům neuniklo.

Sociální síť Weibo dokáže detekovat zařízení, z něhož uživatel sdílí své příspěvky. Tato funkce v minulosti několikrát posloužila všímavým fanouškům k odhalení dosud nepředstavených telefonů. Nyní dokonce usvědčila šéfa jednoho z největších mobilních výrobců z používání konkurenčního zařízení.

Lei Jun iphone1

Nevinný příspěvek vyvolal kritiku

Lei Jun přitom zveřejnil nevinný příspěvek, v němž se se svými sledujícími chtěl podělit o několik zajímavých knižních tipů. Reakce fanoušků však na sebe nenechala příliš dlouho čekat a pod příspěvkem se začaly objevovat rozzlobené komentáře kritizující především nedostatek profesionality.

Lei Jun iphone 21

V návaznosti na kritiku ze strany fanoušků Lei Jun svůj příspěvek smazal. Na jeho obranu však vystoupil přední čínský analytik Pan Jiutang, podle něhož by si vedoucí pracovníci v mobilním průmyslu měli udržovat povědomí o konkurenčních produktech, hledat v nich inspiraci a snažit se vylepšit stávající technologie. Podobná tvrzení přitom nejsou výjimečná, v minulosti se adresu Applu pochvalně vyjádřil například zakladatel Huawei.

Lei Jun se v minulosti nechal slyšet, že jeho zaměstnanci mohou používat telefony od konkurenčních výrobců. Přesto se však některým fanouškům zdá nevhodné, aby šéf Xiaomi veřejně používal iPhone.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

6 komentářů

  1. I ředitel Xiaomi potřebuje používat kvalitní telefony :-)

    • Krásný flame-making příspěvek :D. Androiďákům praskne cévka takhle při pondělku.

    • Asi ne, když používá iPhone :-) ….. A pro Esarase nadroiďák jsem jen z donucení, raději bych windows. A Samsung používám protože nejlépe komunikuje se službami Microsoftu.

    • Hele mě je to jedno, ať si každý používá co mu vyhovuje, ale znám ty choleriky z obou táborů… :D

  2. Máte ve snartmanii nějaký pomalý internet. Ta zpráva je týden stará :-)

  3. Je to pochopitelné. Snad nebude sám objektem toho šmírování, které do svých telefonů nasadili. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).