iPhone X zřejmě rekody ve výdrži trhat nebude

Před nedávnem Apple představil nejen nové iPhony řady 8 (preview), ale také výroční model X (preview), který byl jedním z nejočekávanějších modelů letošního roku. Mezi novinky se řadí OLED displej, který má v telefonech od tohoto amerického výrobce svou premiéru. OLED nabízí mnoho nesporných výhod, mezi které se řadí dokonalá černá, živější barvy, ale i menší prostorová náročnost oproti klasický IPS panelům.

OLED vs. LCD: rozdíly mezi jednotlivými vrstvami
OLED vs. LCD: rozdíly mezi jednotlivými vrstvami

Různé vrstvy displeje a odlišná tloušťka

OLED panel obsahuje pouze čtyři vrstvy, zatímco IPS displej šest a více vrstev. To znamená, že OLED displeje jsou tenčí a mohou ubrat cenné milimetry na konstrukci telefonu. Nový iPhone X má ale v pase 7,7 milimetru, je tedy o 0,2 milimetru tlustší než iPhone 8 Plus, který má o něco menší úhlopříčku displeje. Je nějaký důvod k navýšení tloušťky oproti jiným modelům, které mají podobné funkce?

Tip: Parametry iPhone X najdete v našem katalogu smartphonů. Na této stránce si můžete prohlédnou porovnání s iPhonem 8 & 8 Plus.

Jednou z možností je větší kapacita baterie, která by mohla zásadně prodloužit výdrž telefonu. Kapacita baterie nového modelu X však ještě nebyla oficiálně zveřejněna, je dostupná pouze informace, že vydrží o dvě hodiny déle než iPhone 7.

iPhone X nabízí možnost bezdrátového nabíjení

V nových modelech nalezneme bezdrátové nabíjení a voděodolnost a tyto funkce také mohou stát za zvýšení tloušťky zařízení. Oproti minulému roku však došlo letos v modelech 8 a 8 Plus ke snížení kapacity baterií a iPhone X by údajně měl obdržet podobně velkou baterii jako model 8 Plus, což se zřejmě negativně projeví na výdrži. Některé zdroje hovoří o tom, že iPhone 8 Plus nabídne 2675mAh baterii, u iPhone X by se kapacita akumulátoru také mohla pohybovat okolo hranice 2700 mAh, nicméně oficiálně potvrzené to zatím není.Nepřehlédněte

Certifikace odhalila kapacitu baterie i velikost RAM u nových iPhonů

iPhone X, iPhone 8 Plus & iPhone 8

Případná menší kapacita baterie ve spojení s 5,8palcovým displejem může znamenat nižší výdrž a je proto otázkou, jak Apple odladí prostředí a jak se bude udávaná výdrž lišit od té reálné při každodenním použití. V redakci odhadujeme, že se tradičně bude jednat o jednodenní smartphone, nicméně pokud mu dáte zabrat o něco více, půjde ukazatel baterie dolů výrazně rychleji. Naštěstí to částečně zachraňuje podpora rychlého nabíjení, i když u té také najdeme malý háček.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku