Domů » Bleskovky » Nové iPhony konečně podporují rychlé nabíjení. Má to ale háček

Nové iPhony konečně podporují rychlé nabíjení. Má to ale háček

Nové iPhony zvládají nejen bezdrátové nabíjení, ale i rychlé nabíjení kabelem. Má to však háček, o kterém se Apple na své prezentaci nezmínil.

Díky rychlému nabíjení tak můžete iPhony nabít na 50 % za pouhých 30 minut, nestane se tak však s dodávaným adaptérem, který najdete v základním balení. Abyste mohli tímto způsobem nabíjet, budete potřebovat minimálně 29 W adaptér s USB-C vstupem a k tomu samozřejmě příslušný kabel s USB-C rozhraním na jedné straně a Lighting rozhraním na straně druhé. Není nutné, abyste využívali pouze originální adaptéry Applu, použít můžete i nástroje třetích stran. Pokud se však rozhodnete pro originální příslušenství, bude vás to stát poměrně dost peněz. Nejlevnější adaptér vás vyjde na 1590 Kč, kabel pak seženete za částku 799 Kč.

iPhone 7 Plus se nabíjí déle než tři hodiny. Řešení? Nabíječka pro iPad

Pokud vlastníte MacBooky Pro z roku 2016 a novější, můžete pro rychlé nabíjení iPhonu využít i dodávané adaptéry, které mají výkon 61 W, případně 87 W. Pokud máte MacBook 12″, pak si budete navíc muset pořídit USB-C => Lighting kabel, který stojí zhruba 750 Kč.

Jak se ale nyní ukazuje, na konci roku bychom se mohli dočkat také zrychleného bezdrátového nabíjení. Informoval o tom uživatel Twitteru MadMatt. Zrychlené bezdrátové nabíjení bude umožněno díky softwarové aktualizaci. I když tedy nové iPhony podporují to, po čem uživatelé básnili již delší dobu, najde se zřejmě málokdo, kdo bude chtít investovat horentní sumu do dalšího příslušenství. Nezbývá tedy, než sáhnout po některé z levnějších alternativ.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments