Domů » Bleskovky » Nové iPhony konečně podporují rychlé nabíjení. Má to ale háček

Nové iPhony konečně podporují rychlé nabíjení. Má to ale háček

Nové iPhony zvládají nejen bezdrátové nabíjení, ale i rychlé nabíjení kabelem. Má to však háček, o kterém se Apple na své prezentaci nezmínil.

Díky rychlému nabíjení tak můžete iPhony nabít na 50 % za pouhých 30 minut, nestane se tak však s dodávaným adaptérem, který najdete v základním balení. Abyste mohli tímto způsobem nabíjet, budete potřebovat minimálně 29 W adaptér s USB-C vstupem a k tomu samozřejmě příslušný kabel s USB-C rozhraním na jedné straně a Lighting rozhraním na straně druhé. Není nutné, abyste využívali pouze originální adaptéry Applu, použít můžete i nástroje třetích stran. Pokud se však rozhodnete pro originální příslušenství, bude vás to stát poměrně dost peněz. Nejlevnější adaptér vás vyjde na 1590 Kč, kabel pak seženete za částku 799 Kč.

iPhone 7 Plus se nabíjí déle než tři hodiny. Řešení? Nabíječka pro iPad

Pokud vlastníte MacBooky Pro z roku 2016 a novější, můžete pro rychlé nabíjení iPhonu využít i dodávané adaptéry, které mají výkon 61 W, případně 87 W. Pokud máte MacBook 12″, pak si budete navíc muset pořídit USB-C => Lighting kabel, který stojí zhruba 750 Kč.

Jak se ale nyní ukazuje, na konci roku bychom se mohli dočkat také zrychleného bezdrátového nabíjení. Informoval o tom uživatel Twitteru MadMatt. Zrychlené bezdrátové nabíjení bude umožněno díky softwarové aktualizaci. I když tedy nové iPhony podporují to, po čem uživatelé básnili již delší dobu, najde se zřejmě málokdo, kdo bude chtít investovat horentní sumu do dalšího příslušenství. Nezbývá tedy, než sáhnout po některé z levnějších alternativ.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

17 komentářů

 1. Dle mě Apple musí uvést další USB-C AC s nižším výkonem, opravu nemá smysl prodávat k telefonu AC od laptopu…. V tuhle chvíli je to tak (resp. za dva týdny) bonus pro uživatele MacBooků. Ale třeba se do té doby tahle drobnost v ehopu přeci jen objeví.
  Nebo jak píšete, od někoho jiného. Apple jede ve std. USB PD, takže nějakou klasiku od Sony, apod. Třeba jejich powerbanka s USB-C bude pro iPhone pěkné bižu.

  • Mohli by konečně nahradit letitou 5W nabíječku aspoň 10W ve stejně velkém těle.

  • V tomhle si myslím Appel nebude žádný extra střelec, je to velmi ožehavé téma, i Apple měl výměnný program (vidlice). asi dobře vědí, proč iPad AC dimenzují jak dimenzují. Ale tvar iPhone AC je extrémě prakticky, to je pravda (a také předmětem častého kopírování, klasika:) ).

  • Nepíšu o nabíjčce pro iPad, ale pro iPhone. LG i Samsung dokážou do kompaktního rozměru udělat 2A (10W) a nezdá se, že by jim nějak hořely.

  • V dnešní době spínaných zdrojů pracujících na vysokých frekvencích není problém udělat kompaktní nabíječku s dobrým výkonem. Apple hold z nějakého důvodu nechce. Náklady na 2A nabíječku budou jenom o málo větší než na 1A. Hold Apple uživatelé budou muset sáhnout po výrobcích třetí strany.

  • No tak hlavně aby vzdali hold při nákupu:-)

  • uni: Jenom hlupák se pozastavuje nad překlepem, kterých tam mám mimochodem více.

  • T a D není překlep. 2x.

  • uni: ale je, u dyslektika je to naprosto normální

  • uni: no nevím za co se omlouváš, ale budiž

  • zkill (neregistrovaný): Že jsem avizoval věci v souvislosti s dislexii. Ale s intigencí ne…

 2. Hehe, uni ma svuj den;) I nabijecka je v kontextu doby presne takova jako ma byt :D

 3. Abyste si nové iPhone mohli nabít z 0 na 50% za 30 minut, potřebujete si koupit nabíječku a kabel za 84 USD. Doufám, že aspoň nabíječka z 50 na 100% bude levnější :)

 4. To není žádná novinka, u Applu je totiž vždycky nějaký ten háček.

 5. Nechápu, že si Apple tyhle technologie prostě někoupí, peněz má dost. Už asi 3 roky mám 0-75% za 30 minut, nabíječka je relativně malá (4,5 A). Jestli to dobře dopadne bude příští rok na trhu technologie s 0-100% za 15 minut. Funkční prototyp byl už k vidění v Barceloně.

  Pokud bych měl dát 30-35 za telefon, tak chci prostě v každém ohledu top technologii, ale to není iPhone X ani náhodou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).