Domů » Bleskovky » Certifikace odhalila kapacitu baterie i velikost RAM u nových iPhonů

Certifikace odhalila kapacitu baterie i velikost RAM u nových iPhonů

Čínská certifikační autorita TENAA, která je obdobou americké FCC, dnes potvrdila nejen velikost RAM, ale i kapacitu baterie u nových iPhonů. O zprávě informoval uživatel Twitteru Steve Hemmerstoffer.

Podle TENAA by měl nový iPhone 8 disponovat RAM pamětí o velikosti 2 GB, kapacita baterie by pak měla být 1821 mAh. V případě většího modelu se pak dočkáme RAM o velikosti 3 GB a kapacity baterie 2675 mAh. Oproti minulé generaci zde tak dochází k malému zhoršení – iPhone 7 totiž disponuje kapacitou baterie 1960 mAh, větší model pak rovných 2900 mAh.

Tip: Podívejte se na srovnání a parametry iPhonu 8, 8 Plus a X v našem katalogu smartphonů.

Steve však dále zmiňuje, že další z jeho zdrojů potvrdil baterie o velikostech 2150, resp. 2700 mAh. Kapacita akumulátoru modelu X je zatím neznámá, má se ale za to, že bude totožná s modelem 8 Plus, a to včetně velikosti paměti RAM. Na to, kdo má pravdu, si však budeme muset počkat až do podrobných rozborů.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

16 komentářů

 1. parááda už sem čekal že se dneska nedočkám 15842 článků o ajphénu, děkujiii

  • Přesně tak !!!
   Už se všichni těšíme na recenze nových Lumií a Surface phone !!!

  • Tolik sarkasmu snad ani nebylo potreba :D

  • Tak ale očividně to funguje i na tebe, medvídku, když tě nadpis zaujal, kliknul si a ještě napsal komentář. Kdyby tě ten Apple nezajímal, tak tady pod každým článkem nebrečíš. A kdybys nebyl úplně hloupej, tak teď aktuálně je v kurzu iphone, za měsíc to budou Pixely, tak je logický, že provozovatel webu reflektuje to, co táhne.

  • Pod to se klidně podepíšu!

  • Trefa medvídek klika na Apple články a pak veselé zas..á diskuze těmito žblepty,vid medo.
   Vez že i díky tobě SM vůbec funguje a svým klikáním ji podporujes,ač to tvá hlavička co moc rozumu nepobrala,nejspíš sotva kdy pochopí.

  • Samá ovce tady , proto jsem tu taky I bee .. :-D

  • „teď aktuálně je v kurzu iphone, za měsíc to budou Pixely“ – vsadim boty, že za měsíc tu budou stejně články o ifónu, a max 1-2 o pixelu :D..

   Jo a článek jsem opravdu nečetl, ani ten předchozí, pouze sem tu vyblil komentář (y)

  • Velmi moudrý názor…..

  • Každý desátý prodaný telefon je od Apple. Veř, že vzhledem k tomuto je zde téma Apple těžce pod průměrem:-D

 2. Je vidět, co to je pro Apple důležité. Ne, uživatelé to nejsou (kdyby jo, nedavaji tam takove baterie k smichu. Ale chapu, ze mensi baterie = mensi naklady = vetsi zisk pro Apple).

  • 10nm SoC die shrink = menší spotřeba, méně odpadního tepla a možnost frknout tam menší baterii, ale se stejnou výdrži zařízení. Lasts about the same as iPhone 7
   Talk time (wireless):
   Up to 14 hours
   Internet use:
   Up to 12 hours
   Video playback (wireless):
   Up to 13 hours
   Audio playback (wireless):
   Up to 40 hours
   Fast-charge capable:
   Up to 50% charge 30 minutes9

  • Ano toto platí pouze za předpokladu, že nemáš zapnuté rychlejší datové komunikace. Protože existuje něco jako zákon zachování energie. Koncové stupně v baseband processorech (WiFi, LTE) není možné vyrábět tak pokročilými výrobními technologiemi.

 3. A za takový hardwer bych měl dát toliko peněz?! Dobrá filozofie, jak mít co největší zisk: Omezíme uživatele softwarem do patřičných mezí, k tomu uděláme „odpovídající“ hardwer a fantastickou reklamu, ano, to US-mani umí úplně skvěle a pak už jen přijde hloupý a všechno koupí.

 4. Kapacita baterie strasna. Vzdycky to nejak ojebaji. Nechapu. Pritom vyrobni rozdil je minimalni. Skrti apple

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).