Domů » Bleskovky » iPhone X očima českého designera: tohle bychom si nechali líbit

iPhone X očima českého designera: tohle bychom si nechali líbit

iPhone 8 patří mezi jeden z nejočekávanějších smartphonů letošního roku. Oficiálního představení bychom se měli dočkat někdy na konci září a tradičně se počítá se dvěma verzemi s rozdílnými úhlopříčkami displeje. Ta by u klasického modelu díky tenkým rámečkům měla narůst na  pět palců, Plusová varianta by měla nabízet 5,8″ panel.

V kuloárech se často spekuluje, že se dočkáme ještě třetí exkluzivní varianty při příležitosti 10. výročí jablečného telefonu, která by mohla nést označení iPhone X a největším lákadlem by měl být mírně zaoblený displej na okrajích. Už v březnu jsme vám přinesli fanouškovské koncepty, které vypadaly skutečně fantasticky. Od té doby se ale objevila řada nových informací, které do svých návrhů zakomponoval český designér Filip Trefil.

I v jeho návrhu se počítá se zaobleným displejem, virtuálním tlačítkem ve spodní části a duálním fotoaparátem s vertikálním uspořádáním. Do něj by měla být integrována čtečka otisků prstů. Filip při návrhu přidal i několik vlastních nápadů – například dvojici stereo reproduktorů, USB-C konektor či AlwaysOn režim pro zobrazování důležitých informací na displeji.

Pokud vás tento koncept zaujal, mrkněte se na Filipovy stránky, kde najdete další sadu obrázků.

iPhone 8: Vše, co doposud víme o 10. generaci jablečného smartphonu

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Nic moc, design klasika displej divně vystouplý…

  2. Konečně bude samotný iPhone moct zobrazovat notifikace, tedy díky AOD. A konečně přijali standard USB – C.

  3. oooo je peknej. Fakt něco na tent o slyl jsem si myslel ze vydaji iPhone. Místo toho mame plastove vyhlizejisi cosi s zvlastne vypouklym fotakem

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).