Domů » Články » iPhone 8: Vše, co doposud víme o 10. generaci jablečného smartphonu

iPhone 8: Vše, co doposud víme o 10. generaci jablečného smartphonu

Loňský iPhone 7 se na trhu ještě ani pořádně neohřál a spekulací ohledně iPhonu 8 stále postupně přibývá. iPhone 8 bude v pořadí již 10. generací telefonu společnosti Apple a všechny důvěryhodné zdroje tvrdí, že by měl být revoluční.

Ostatně, Apple by letos měl „šlápnout do pedálů“, protože mu pomalu ujíždí vlak, a to si uvědomuje nejen konkurence, ale také zákazníci samotní. Představit tři roky po sobě stejně vypadající model (iPhone 6 – 6s a 7), to si může opravdu dovolit jen Apple. Ačkoliv je ekosystém jablečného giganta velice silný, společnost by co se hardwarových inovací týče, měla jít kupředu výrazně rychlejším tempem. Změní něco nadcházející iPhone 8? Podle spekulací to vypadá, že by opravdu mohl.

Recenze iPhone 7: Novinek je více, než se na první pohled zdá

Velikost displeje: dočkáme se zaoblení?

Uživatelé jablečných zařízení byli zvyklí spíše na menší úhlopříčky a kompaktní rozměry. Poptávka po telefonech s většími zobrazovači však stále rostla a tomuto trendu musel podlehnout i Apple. S příchodem „šestkových“ iPhonů Apple zamíchal s velikostmi displejů a představil model s 4,7 a 5,5palcovými obrazovkami.

Kromě těchto dvou přerostlých modelů společnost také vylepšila starý iPhone 5s, který vytvořila ze starších a novějších (iPhone 6s) součástek a pojmenovala jej iPhone SE – tím Apple pokryl širokou škálu zákazníků. Podle nejnovějších spekulací to však vypadá, že do už takto roztříštěného portfolia telefonů vměstná firma další model, který bude mít 5,8palcový zahnutý OLED panel.

iphone-8-concept-01

Suma sumárum by tedy měla být na trhu tato zařízení: 4palcový iPhone SE, který by se mohl letos dočkat mírného vylepšení, 4,7palcový iPhone 8, 5,5palcový iPhone 8 Plus a k tomu 5,8palcový iPhone 8 se zahnutým displejem po stranách (obdoba Galaxy S7 edge od Samsungu), který by měl všem telefonům s nakouslým jablíčkem na zádech kralovat. Cenou i parametry.

Design: po delší době něco „jiného“

iPhony se v posledních dvou letech moc nezměnily. Design je stále velice podobný, a to by se mělo letos změnit. Několik zdrojů se vyjádřilo, že by měly budoucí iPhony nabídnout celoskleněné tělo, které bude obepínat kovový rámeček. Připomíná vám to něco? Pokud jste si vzpomněli na iPhone 4/4s, tak jste na správné adrese.

iphone-8

Design by se měl v odlehčené podobě vrátit ke kořenům. Přesto by právě vzhled měl být tím, čím budou příští jablečné telefony oslňovat okolí. Navíc se také hovoří o tom, že by měl Apple představit telefony v nové barvě – červené.

Bezdrátové nabíjení: kdekdo to umí, Apple ještě ne

Na bezdrátové nabíjení si již celá řada lidí zvykla. Jedná se o pohodlný způsob nabíjení – jednoduše položíte telefon na speciální podložku a vaše chytré zařízení se nabíjí. Neméně zajímavé jsou také různé kusy nábytku, které tento typ nabíjení podporují – například stoly, které v sobě mají zabudovanou bezdrátovou nabíječku.

Zákazníci společnosti Apple si k této technologii zatím nepřičichli. Apple totiž s největší pravděpodobností čekal na to, až bude mít toto nabíjení větší smysl. Není totiž moc velký rozdíl mezi tím, zda položíte telefon na přesné místo, anebo ve stejném místě zastrčíte do telefonu kabel. Navíc je kabelové připojení z hlediska nabíjení daleko efektivnější a rychlejší.

wattapp

Poslední spekulace hovořily o tzv. „opravdovém“ bezdrátovém nabíjení, které bude schopno iPhone 8 nabíjet až ve vzdálenosti do 4,6 metrů (15 stop). Nový způsob nabíjení v podání Applu by měl mít na starosti modul umístěný v telefonu a speciální nabíječka (vysílač), kterou jednoduše strčíte do elektrické zásuvky. Apple s vývojem začal již před nějakou dobou, zda se tohoto revolučního způsobu nabíjení dočkáme už letos je prozatím ve hvězdách.

Domovské tlačítko: součástí displeje?

K výrazné inovaci Home Buttonu (domovského tlačítka) došlo vloni, kdy Apple pospolu s novými iPhony 7 představil nový typ domovského tlačítka, které nelze fyzicky mačkat – vše má na starosti tzv. haptická odezva, která se snaží navodit pocit, jako byste tlačítko opravdu mačkali.

iphone-8-home-button-touch-id1

Ačkoliv je málo pravděpodobné, že by se měl Apple po roce opět snažit inovovat Home Button, celá řada spekulací se shoduje v tom, že by měl mít iPhone 8 tlačítko zabudované přímo v displeji. Patenty na to Apple má a otázkou pouze zůstává, zda bude mít displej schopnost rozpoznávat například otisk prstu po celé ploše displeje, anebo by rozpoznání fungovalo pouze na určitém místě (klasicky ve spodní části telefonu).

Virtuální realita: revoluce nebo evoluce

Proslýchá se, že by pospolu s uvedením iPhonu 8 měl Apple také uvést v život nové speciální brýle pro zprostředkování virtuální/rozšířené reality. Na trhu je takových zařízení spousta a může se zdát, že Apple pouze dohání ujetý vlak. Dost možná se ale bude jednat o mylný dojem, neboť firma má údajně prototyp speciálních brýlí již vyrobený a Apple by mohl všem ukázat, jak si takové zprostředkování virtuálního světa představuje.

23e8dd1b030a4308baaf13528c15b04c

V případě, že by společnost představila zcela nový produkt a k běhu brýlí a jako zobrazovač by sloužil iPhone 8, Apple by určitě musel zvýšit i samotné rozlišení telefonů. Full HD v případě většího modelu je pro virtuální realitu nedostatečné.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

76 komentářů

 1. Muze mi nekdo vysvetlit jako neajfounovistovi, proc na „designovem skvostu“ na zadech je změť nic neříkajících písmen + made in china atd… ? Chapu ze kazda apple ovce si koupi kryt za 50kc, a dojebe si tim, zpracovanim povedeny telefon za 20k.
  PS pro APPLE fanatiky, kdyby delal apple dualsim taky bych nad nim uvazoval..

  • protože to tam má více méně každý tel. s nerozebiratelnou konstrukci… a mělo by to značit kde byl tel vyroben, SN, k tomu jak likvidovat atd…

   • S7 to nemá, popravdě jsem se nesetkal s telefonem co by to kromě iPhonu měl

   • S7 to teda má.. jen ne tak výrazne … Podívej se pořádně…

   • Mám Nexus 6P a ten má na zádech tu změť také. Každý telefon to musí někde mít.

   • Přesně tak, schovává se to třeba pod sim šuplík na zvláštni vysouvaci panel a dále různě jinak.Těch možností je více.

  • A nosíš na tom šprcku hlavně proto, že když telefon prodáš za 2 roky a nemáš nikde žádné škrábance, tak ho prodáš daleko dráž. Iphoni si docela drží cenu.

   • Když nejsi prase, tak i bez „sprcky“ muze byt telefon po dvou letech jak prave vybaleny, vidim na svých telefonech.Sprcka na telefon je hnus největší.

   • to jo hlavně ti tragedi co si zašprckujou do zažloutlýho krytu telefon za 25k z homecreditu:D a na sklo nalepi 3 folie pro jistotu:D

   • htcjirka: ,,sprcka“ na telefonech, pokud je ten mobil hezký sám o sobě, degraduje jeho krásu, to souhlasím. A někdo jej má i bez tohoto příslušenství hezký i po měsících, na druhou stranu ale jsou lidi, kterým např. mobil padá z ruky, mají třeba práci u které toto riziko stoupá apod. a těm se do docela hodí….

   • Tak mohou být lidé, kteří i řekněme líbivý design telefonu berou prostě jen jako funkčnost a prdnou to do „šprcky“ ať už z důvodu ochrany, lepší ergonomie nebo přidané hodnoty (battery pack, projektor, repro, apod.).
    A nadávat jim, že to udělali na telefonu za 20 a ne za 5k mi přijde dost zcestné.

   • Je to zcestné. Ano vypadá to hůř, může to mít ale svůj účel, který je k prospěchu věci.

 2. S7 to samozřejmě na zádech má (mám ho tady před sebou) a spousta dalších telefonů co jsem měl před tím to má taky.

 3. Redakce: A kterápak kdejaká konkurence s hliníkovým šasi umí bezdrát nabíjení?

  • A hliníkové tělo je snad nějaká povinnost?

   • Ne, volba. Apple zvolil hliník, který vyměnil za letecký hliník. Např. Sony má hliník. Xiaomi má hliník, Huawei má hliník,…..

   • Přesně tak, volba. Díky této volbě nemá bezdrátové nabíjení. Nemusíš obhajovat neschopnost Applu v roce 2016 implementovat bezdrátové nabíjení, které umí a nabízí kdekdo.

   • shepii (neregistrovaný): Ty jsi fakt borec:D
    „Přesně tak, volba.“ „obhajovat neschopnost Applu“ (zde za Apple samozřejmě dosaďme obecně výrobce s hliníkovým šasi, ať to není zbytečně adresné).
    Takže co jsi nám vlastně řekl. Je hliníkové šasi volba nebo z nouze ctnost?

   • Volba, psal jsem to o komentář výše, jestli to pro tebe není dost srozumitelné. Aby se ti to lépe chápalo, tak jsem použil přímo slovo „volba“, ale koukám, že ani to nestačí k tomu, abys to napoprvé pochopil.

   • shepii (neregistrovaný): Ty jsi fakt borec:D
    „Přesně tak, volba.“ „obhajovat neschopnost Applu“ (zde za Apple samozřejmě dosaďme obecně výrobce s hliníkovým šasi, ať to není zbytečně adresné).
    Takže co jsi nám vlastně řekl. Je hliníkové šasi volba nebo z nouze ctnost?
    A opakuji dotaz, kdo tedy má hliníkové šasi a bezdrát nabíjení, proti kterému tedy případně tedy ten Apple technologicky zaostává?

   • Hliník se odstěhoval do Humpolce.

   • Bublina (neregistrovaný): A snad tam nemá internet, protože by ho ze zdejších diskutujících šlehlo:)

   • No z tebe by určitě šlehlo ne jenom jednoho :-)

   • shepii (neregistrovaný): Paráda, takže volba. Proč se tedy bavíme o nějakou potenciální neschopnost výrobce nabídnout bezdrát technologii, když zvolil hliník.
    Celou dobu se snažím poukázat na tvůj mind twist:)
    A potažmo se ptám i redakce, která že tedy konkurence při vlastnostech přístroje, jako má např. iPhone nebo třeba One+3 nabízí navíc onu technologii nabíjení.

   • Uni: Já si myslím, že tvoje výplody už není třeba dál komentovat. Možná tu jsou někteří, kteří mají náladu ti pořád dokola něco vysvětlovat jak dítěti ve školce a ty ne a ne to pochopit (třeba xzeit – chtěl bych mít tvoje nervy a fandím ti, abys věděl), ale já už jsem na tohle dost starý a mám lepší věci na práci, než tady poučovat o chybách nějakého spratka, který si myslí, že sežral všechnu moudrost světa. Takže si zapni internet a zkus se něco přiučit.

   • shepii (neregistrovaný): Nejsou fakta, tak hurá k urážkám:) Téma je skutečně vyčerpané, jen ses tu prostě zase jen předvedl. Školník už cinká klíči.

   • Shepii: Tak po novém roce jsem si chtěl dát chvilku pauzu,ale když jsem viděl, co tady zase plodí UNI, nedalo mi to.

   • xzeit: Hehe, vtipné je, že jsem na svůj zcela jednoduchý dotaz stále nedostal odpověď, zato je tu už dost nablinkáno. Tak kdo tu co plodí že;)

   • Já měl na mysli jiné plození. Zrovna tady otázka bezdrátového dobíjení u kovového šasi nevíme nikdo proč zatím není a jsou to jen spekulace. Qualcom to prý sice umí, ale proč to není v praxi nevíme.

 4. Vojtěch Frydl

  Já jsem spíš takovej ten „android guy“ ale jestli má mít iphone 8 oled zahnutej display tak to se na něj přinejmenším hodně těším.

 5. Já vám s dovolením ten článek trošku zestručním – nevíte nic.

 6. te snimky „úd ajneho“ vzhladu new jabloka su obycajne bezduché kopie činskych modelov posledneho obdobia !

 7. Bezdrátove nabíjení je v mém případě užitečná věc. Spolu dohromady s AOD a dobíjecí bezdrátovou stanicí tvaru stojánku konečně vidím na displej telefonu a vím, co se děje aniž bych musel brát mobil do ruky. Stejně tak i zobrazované hodiny.

  • Nositelnost, desktop PC, zvuk, LED, automatické probuzení displeje, …. Způsobů je… :-)

   • Zase budeš blbě kecat no. Zrovna když spím, tak mám na sobě nositelnost. LED není moc echt, aby mi blikala do xychtu. Zvuk, ten mám právě vypnutý, když spím, nechávám jen vyzvánění na hovory. AOD fakt nenahradíš. Prostě mám z mobilu přes noc hodiny, budík a přehled zmeškaných událostí. S předchozím Huawei P8 a ostatníma mobilama bez AOD to bylo utrpení (když moje předchozí tři mobily AOD měly).
    Všichni víme, že tobě AOD nic neříká, pořád se ho snažíš nahradit něčím jiným, ale bez úspěchu.

    A právě s bezdrátovým nabíjením dává AOD v případě nabíjecí stanice větší smysl.

   • Kromě toho, ty způsoby co jsi napsal, resp. některé využívám zase v jiných situacích. Když mi ale mobil leží na stole, nebo na nočním stolku, je to právě AOD co posouvá možnosti o kus dál.

   • neboj, až to iPhone bude umět, tak tu bude nad tím onanovat, jak je to převratná novinka:D

   • „jirxu“ – máš pravdu, tohle platilo před 5ti lety, teď je to výsadou uživatelů toho nejlepšího,nejrychlejšího systému – Windows mobile

   • Já když spím, tak na displej nevidím. Sorry za mou neschopnost. A jestli je pro mě v noci událost důležitá (tedy např. noční pohotovost, atd.) tak potřebuji zvuk, aby mě to probudilo;)

   • neměl zrovna WP ještě tehdy AOD mezi prvními?:)

    já když, spím tak spím a telefon nepotřebuji…takže všechny telefony jsou nahovno a navíc jdou nahradit…kouřovými signály, holubama, poslíčkové či morseovkou…jinak omlouvat se nemusíš…to dávno víme:)

   • Já když spím, tak taky ne. Ale občas se prostě probudím, a chci vědět kolik je hodin a zároveň vidím také případnou zmeškanou událost (tu vidím i když nespím, v práci na stole, večer před spaním apod) a díky AOD nemusím brát do ruky mobil, hodinky….a když potřebuji aby mě něco vzbudilo, tak si to prostě nastavím před spaním a defacto je to jen vyzvánění a budík. Nechci být rušen aktualizacemi přes noc, emailem, zprávami apod.

   • xzeit: Já také ne. Tak jako je mi úplně jedno, kolik zpráv nebo upozornění z kalendáře se za noc nabalí, tak jako tak se tím budu zabývat až se budu zabývat, tedy mám telefon v ruce nebo sedím u PC:)

   • prostě to co nepotřebuje uni je k ničemu a zbytečně existuje na světě….a až to apple bude umět pak to bude i on potřebovat náhle:D

   • jirxu: on toho nepotřebuje více, mu stačí Lenovo s 32 GB pamětí, bez možnosti rozšíření. On ostatní funkce v mobilu navíc prostě nechápe, nerozumí jim, ale vždycky má blbé připomínky :-)

   • xzeit: Já nepotřebují více úložné kapacity, ty nepotřebuješ druhý slot na SIM. Ale ty jsi víc, já míň:) Tohle v Evropě před časem razil jeden pán a nebyly to moc pěkné roky…

   • Alebo mas moznost to vsetko mat v jednom…

   • To jsem nikde nepsal, že jsem víc. To sis jenom špatně vydedukoval. Jde o to, že tobě stačí míň funkcí v telefonu, tobě stačí 32 GB pro tvoje užívání…
    Ty nepotřebuješ AOD, nepotřebuješ bezdrátové nabíjení, neopotřebujeě HAAC mikrofony…..

    A nedokážeš pochopit, že někdo má jiné požadavky.
    Já chápu, že tobě stačí to co máš….

    Ale každý není jako ty a tvrdit o něčem, že je to zbytečné, marginální apod. je tvoje hloupost. Kdybych potřeboval druhou SIM, tak si pořídím S7 s dualSIM.
    Já na rozdíl od tebe třeba chápu, že někdo DualSIM využije/potřebuje.

   • dle Godwinova zákona práve uni prohrál diskuzi a peklo zamrzlo:)

   • TomasSX1: U Samsungu? A který model prosím:)
    xzeit: Chlape co to meleš. 32GB úložiště a 128GB úložiště je úplně stejná suma funkcí:D

    Ad HAAC mic, čéče, víš že jsem si na tebe vzpomněl? Tuhle jsem na TyTrubka hledal méně obecné skladby. Prohledat ty kopy hnoje s živým záznamem čehosi a dostat se k poslouchatelné skladbě byl fakt neskutečný boj. To si nešlo vzpomenout na borce, který má zapotřebí pořizovat podobné záznamy, bohužel mnoho lidí má i tu zvrácenou potřebu tím plevelit svět….

    S7 dual SIM by sis nepořídil nelži nám tu, protože pak by jsi neměl pam. kartu, kterou dle všeho potřebuješ. Aneb tvé vysmívání se mým 32GB;-)

    A tvé pochopení pro jiné je také úsměvné, co jsme si jen načetli, jak je haptika na nic, tlakový displej na nic, atd. atd. Prostě to, co nemáš. Nepoznáváš v tom něco….?:)

    Třída po vánočních prázdninách se zase schází…

   • Tak za prvé, dualSIM u S7 jde používat dvě simkarty a zároveň microSD, není to sice standard, ale kdybych měl potřebu lze.

    To že ti stačí 32 nemělo ale nic společného s funkcema, zase jsi to blbě pochopil.
    Tobě stačí 32GB….
    Tobě stačí míň funkcí….
    Už to chápeš???

    Nevím co je špatného na pořizování záznamů a plevelení tím světa? Ty budeš asi z jiného světa…mám tady snad rozebírat, že na YT jsou miliony ,,zbytečných,, videí?? Proč proboha?

    Haptika a tlakový displej :-) Obojí jsem zkoušel, ale rozdíl mezi taptic enginem a bez….je jenom v zabrání místa něčím, co bylo absolutně dostačující….
    Tlakový displej….u applu a iOS to využití asi mít může, ale třeba tady kamarád to nepoužívá vůbec :-) Tím ale tlakový displej neodsuzuji, tlakový je lepší než normální, může poskytnout více….

   • UNI: kto hovori o Smasungu? Som myslel ze moze prist do uvahy aj iny vyrobca ako Samsung.

 8. To je mi taky jerno, kolik zpráv apod. se nabalí, ale právě díky AOD vidím, jestli mě ta, či ona událost zajímá a mám brát mobil do ruky. A když tam je třeba SMS, mail, a whatsapp, tak díky AOD (konečně u Galaxy S7 v androidu 7 podpora notifikací třetích stran) vidím, jestli je to pro mě důležité, nebo ne. Mám to nějak rozdělené a třeba vídím email, tak ho hnedka neřeším. Vidím zprávu na whatsapp, řeším jak kdy atp.

  A zobrazení hodin pak hlavně doma v nabíječce, nebo mobil ležící na stole mě krásně informuje o čase.

  U takového iPhonu když nemáš tu tvoji nositelnost ti nic jiného, než vzít mobil do ruky, nezbývá :-)

  • Plácáš nesmysly. AOD je funkce, která má úsporně při napájení z vlastního zdroje zobrazovat informace na displeji. Pokud máš zařízení na externím napájení, nepotřebuješ AOD, ale prostě se na displeji bude zobrazovat obsah, režim cradle, noční stolek, denní zámek, bla bla, říkejme tomu jak chceme. To je prostě jen a pouze SW stránka, displej zapnutý, napájení externí, tedy kontinuální.
   V noci stačí jediné, aby na základě něčeho (čas, ambient senzor, NFC, kolíbka) určila režim (např. tmavé prostředí, snížený jas, který se automaticky bude měnit dle okolí, ráno či při rozsvícení se zvýší intenzita, aby se zachovala čitelnost). Tohle vše je s úplně obyč displejem a příslušným kódem, žádný spešl HW;)

   • A že to OS případně nenabízí? Asi je to tak okrajová feature, že prostě nikoho nezajímá a ty z toho tady děláš málem stejně zásadní věc, jako že ten telefon umí volat.
    Takového křiku kolem AOD, přitom taková blbost, jak by řekla jistá filmová postava:)

   • Blbost je to možná tak jen pro tebe. Musím se ti smát.
    Pokud je tedy mobil na nabíječce, může to dělat tak jak píšeš kterýkoliv mobil, otázka je, jak se to projeví u LCD displejů s neustále podsvíceným displejem. Mimochodem to to zobrazování obsahu jak píšeš je defacto AOD. No a když nemáš mobil na nabíječce, tak máš u mobilů, které to standardně neumí a navíc s LCD trochu problém se spotřebou. Je to dost nepoužitelné. Opravdu je to i o HW, je rozdíl jestli je displej LCD, nebo OLED…..podstatný rozdíl. Viz např. LG G5, které má AOD za denního světla dost mizernou čitelnost, oproti třeba Samsungu Galaxy S7, Lumii 950 atp.

    Nedělám z toho zásadní věc, ale ono to je užitečná věc. Kdo to má a používá, ví o čem mluvím. Trolové jako ty budou jenom blbě kecat a přitom to má velice jednoduché řešení.

    Mobil podporující AOD je funkčně lepší, než mobil, který AOD nepodporuje….

   • xzeit: Já neříkám, že je AOD blbost, já říkám, že je to blbost při externím napájení (to u nočního stolku v kolíbce nebo u PC nebo v autě…..:) ).
    O LCD se neboj, rozhodně mu to nebude tak škodit jako vypalujícímu se OLEDu při AOD:D

    Samozřejmě, když vezmeme scénář (myslel jsem, že jsi to pochopil, tak asi ne), kdy je to na vlastním napájení, máš odloženou nositelnost (asi v šuplíku), nemáš před sebou pracovní plochu PC a přesto jsou notifikace prioritou, tak jsi ve scénáři, kdy je AOD přínosem. Ty hodně marginální scénáře, ano, pak AOD je rozšiřující možnost.

   • Uni: Skusenosti nula ale kecy v kleci mas ako vsadebolko. Uz s tym prestan…

   • Nemám nositelnost, nemám mobil provázaný s PC, které mám napojeno na TV a které využívám jako HTPC. AOD je na OLED řešeno tak, že putuje, vypálení opravdu nehrozí. Jak to může bát blbost při externím zdroji proboha? :-) Co jsi to napsal za nesmysl? :-) AOD s externím zdrojem právě blbost není….

    marginální asi těžko, zrovna třeba u mě je těch scénářů za den spousty…

   • Uni chytrák obecný s logem jablka na spoďárech.

   • TomasSX1: Interpoluju:)
    xzeit: Ale houby propojení telefonu s PC, jde o to, že ve skutečnosti máš hromadu notifikací z cloudu, pošta, IM, nový článek, událost…. Dvě pracovní ploch (PC, mobil) jeden zdroj. Mobil má unikátní notifkace vlastně jen hovory a SMS, tedy pokud se nebavíme o provázanější platformě, např. Apple.
    AOD s externím zdrojem blbost je, protože jen nahradíš plnohodnotné zobrazení nějakým úsporným „zmetkem“.
    Ano marginální, nesmíš spát (8h), nesmíš sedět u PC (8h), nesmí to být v kapse, v držáku auta, v tašce, druhé místnosti….. Ve skutečnosti prostor pro AOD je dost malý, proto se jím výrobci nezabývají. Prakticky jediný úspěšný s AOD je Samsung, ale tam si dovolím říci, že je to spíše vedlejší efekt jiného úspěchu.

   • UNI: tobě dobře střila v te hlavě co? :-)

    AOD s externím zdrojem blbost je, protože jen nahradíš plnohodnotné zobrazení nějakým úsporným „zmetkem“.

    Co je to plnohodnotné řešení boha? A plnohodnotné řešení čeho???

    Unikátní notifikace volání a SMS???? Co to je za kravinu zase?

    Můžu spát kolik chci, můžu sedět u PC kolik chci….co to zase píšeš? Ty už vážně nevíš, tak vymýšlíš totální blbosti. Prostor pro AOD malý? Výrobci se jim nezabývají? Nokia, Microsoft, LG, Samsung, Google, resp. pixely a nexusy….
    Hlavně AOD je nejefektivnější na OLED displejích, a mnoho výrobců používá LCD….a tam je velký problém, proč to mobil neumí…

   • xzeit: Plnohodnotný zobrazovací režim displeje chlapče. S jeho vlastnostmi v podobě jasu, kontrastu, barevnosti, odezvy….;)

    Ale no tak, používej mi pls. mozek. Pokud se mi na PC, mobilu, hodinkách zobrazí „hele, e-mail“, je to notifikace z jednoho zdroje na různá zařízení. Unikátní notifikace vzniká tam, kde je dané zařízení. Na hodinkách máš unikátní nofitikaci „hýbej se“, protože měří, že sedíš. Na mobilu máš unikátní notifikaci „zmeškaný hovor“, protože tam jsi přihlášen do sítě. a tam je ti voláno.

   • To jako že budu mít vedle hlavy plnohodnotně zapnutý displej, když bude mobil v dobíjecí stanici? Nebo si jako myslíš, že plnohodnotně zapnutý displej je vždy lepší, než AOD? Trochu nechápu na co narážíš.
    Určitě nechci mít večer na mobilu nějak plně aktivně zapnutý displej. AOD tak jak funguje je nerušivé a přitom dostatečně informativní…..

    A co těmi unikátními notifikacemi chceš jako říct?
    Email mi hlásí prioritně mobil a ne PC. Nemám žádné notifikace na PC, nositelnosti atp. moje unikátní notifikace jsou všechny řešeny přes mobilní telefon, proto ho mám a proto je pro mě AOD více než užitečný….

    A kdybych to chtěl jinak, tak si to udělám jinak. Když budu chtít využít nositelnost, PC, nebo něco jiného, tak si to tak zařídím….ale nechci, tak jak to mám je to pro mě nejlepší řešení a jsem rád, že mi to mobil poskytuje….

   • xzeit: Ty jsi marnej:)

    Ad notifiakace, uf, už to pls. pochop:) Na PC budeš mít notifikaci na mail, protože to tam pošle server. Tak jako v mobilu. Ale zmeškaný hovor ti na PC nepošle nic (tedy pokud se stále bavíme o zastaralých OS bez provázání), protože tato notifikace vznikne na mobilu, kde také zůstane. Už víc nevím co k tomu říci, prostě nejsem tak dobrý mentor.

   • Jsi dobrý mentál.

   • Zmeškaný hovor nebo sms na PC android umí.pokud se budeme tedy bavit i Windows 10…Tak co to meleš zase za kraviny?

   • O win 10

   • „Plnohodnotný zobrazovací režim displeje chlapče“

    Hovorim. Skusenosti ziadne ale mudra to tu rozdava jedna radost…

   • uni: Jen taková poznámka pod čarou. Ty tu pořád vykládáš, jak Apple je o nositelnosti, jak to všechno dohromady dává smysl apod. Mě by ale zajímali ti lidé, kteří to opravdu všechno vlastní či využívají, myslím, že bys jich napočítal na prstech jedný ruky. Většina jablíčkářů jsou jen socky, co si z brigády pořídí 16GB verzi několik let starýho 5S, protože to má jabko na zádech. Já mam doma MBP + iPad, přesto si ale iPhone koupit neplánuju. Dělám něco špatně? Ne, jen prostě konkurence nabízí víc, Apple ekosysém není až na synchro přes iTunes a občasné použití AirDropu ničím výjimečný, účty mam synchronizovaný pomocí ostatních. Drtivá většina jabkařů MacBook ani nemá, tím pádem pro ně všechny tvou zmiňované výhody padají.

   • Menty: Take jen poznamka. Furt cteme jak Apple predstavi houno a stado jde nakupovat. A pak cteme, ze vetsina jsou socky a jedou v 3 roky stare generaci. Tak jak?:)

   • uni: To je ale přece uplně vedle. Já narážím na to, že snad pod každým příspěvkem nám vysvětluješ, jak síla Apple a jeho koncept je v nositelnosti, provázanosti apod. Tak to byla spíš řečnická otázka, k čemu je většině lidí ta provázanost a nositelnost, když vlastní kolikrát jen iPhone. Buď teda lidi nepochopili koncept Apple, nebo ty nechápeš, že je to třeba jinak. A ano, právě proto jsou AOD a třeba i bezdrát nabíjení plus hodnota zařízení, už jenom proto, že Apple Watch opravdu nikoho nezajímaj.

   • Navíc i ostatní mobily nohou být používány s s nositelnostmi apod…..

   • xzeit: Pockej pockej, psal jsi, ze mobil nemas jiajk provazany s PC. Nechme toho, nejak se v tom utapis.

   • Nemám protože nechci. mohu mít,když budu chtít…Spíš nevím, co jsi tím vším chtěl říct.pises strašně heslovitě. Já mám všechny notifikace poprvé zobrazené vždy na mobilu. přijde email, push na mobil. WhatsApp na mobil.skype mobil. Všecko mobil. A když jsem u PC,mám ho zaply tak se nic nemění,pokud si tedy na pc nezapnu Skype, WhatsApp nebo něco jiného.

   • Já na pc nepoužívám žádného emailového klienta,kromě teda pracovního. Ale pořád nevím,co ty jsi chtěl svými příspěvky říct. Já si provázanost nastavím sám podle sebe jak chci já. Když budu chtít směrovat notifikace na jiné zařízení,není problém.

 9. A potrebujes vubec Iphone. Mozna by ti stacila jen nova Nokia????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).