iPhone 8 na nových renderech: čtečka otisků přímo v displeji

Samsung Galaxy S8 (recenze) i LG G6 si svou premiéru už odbyly a nyní přichází čas na zákulisní informace o nové generaci iPhone 8. Ten by měl být odhalen na konci září a tradičně se počítá se dvěma verzemi s rozdílnými úhlopříčkami displeje. Ta by u klasického modelu díky tenkým rámečkům měla narůst na  pět palců, Plusová varianta by měla nabízet 5,8″ panel. A možná se dočkáme i třetí, exkluzivní varianty při příležitosti 10. výročí jablečného telefonu; ta by mohla nést označení iPhone X a největším lákadlem by měl být mírně zaoblený displej na okrajích.

Server Engadget.com dnes publikoval exkluzivní snímky, které mají pocházet z doposud nejpodrobnějších CAD souborů. Už v minulosti se objevila řada indícií, které naznačovaly, že Apple tentokrát duální fotoaparát a přisvětlovací diodu umístí vertikálně. Navíc by neměla chybět podpora pro bezdrátové nabíjení, po které uživatelé volají už řadu let.

Vůbec největším trhákem by ale měla být čtečka otisků prstů integrovaná přímo do displeje. Tu měl původně nabídnout už konkurenční Galaxy S8, nicméně Samsungu se společně se Synapticsem nepodařilo technologii včas dokončit a očekává se, že bychom se mohli dočkat u Galaxy Note8. Vypadá to tedy, že nás v září čeká závod o to, kdo tuto technologii jako první uvede do komerčního telefonu.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku