Domů » Bleskovky » iPhone 8 na nových renderech: čtečka otisků přímo v displeji

iPhone 8 na nových renderech: čtečka otisků přímo v displeji

Samsung Galaxy S8 (recenze) i LG G6 si svou premiéru už odbyly a nyní přichází čas na zákulisní informace o nové generaci iPhone 8. Ten by měl být odhalen na konci září a tradičně se počítá se dvěma verzemi s rozdílnými úhlopříčkami displeje. Ta by u klasického modelu díky tenkým rámečkům měla narůst na  pět palců, Plusová varianta by měla nabízet 5,8″ panel. A možná se dočkáme i třetí, exkluzivní varianty při příležitosti 10. výročí jablečného telefonu; ta by mohla nést označení iPhone X a největším lákadlem by měl být mírně zaoblený displej na okrajích.

iphone-8-front-back

Server Engadget.com dnes publikoval exkluzivní snímky, které mají pocházet z doposud nejpodrobnějších CAD souborů. Už v minulosti se objevila řada indícií, které naznačovaly, že Apple tentokrát duální fotoaparát a přisvětlovací diodu umístí vertikálně. Navíc by neměla chybět podpora pro bezdrátové nabíjení, po které uživatelé volají už řadu let.

Vůbec největším trhákem by ale měla být čtečka otisků prstů integrovaná přímo do displeje. Tu měl původně nabídnout už konkurenční Galaxy S8, nicméně Samsungu se společně se Synapticsem nepodařilo technologii včas dokončit a očekává se, že bychom se mohli dočkat u Galaxy Note8. Vypadá to tedy, že nás v září čeká závod o to, kdo tuto technologii jako první uvede do komerčního telefonu.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

10 komentářů

 1. Přímo do displeje, nebo tam bude dole nějaký úzký funkční pás a v tom bude ta čtečka? Uvidíme. Každopádně na IPhone 8 jsem docela zvědavý. Že bych si už konečně vyzkoušel jablko???

  • Ne je to pod sklem kde je dost velký rámeček, je to něco co má Xiaomi.

  • No hned podle toho prvního obrázku to vypadá na šméčko. Je to sice pod sklem, ale není to čtečka integrovaná do aktivního displeje, jak to má v plánu Samsung. Skrz sklo prosvítá horní i dolní okraj displeje. Displej tedy není až k rámečku, ale je tam klasická brada a čelo. Takže žádná revoluce.

 2. Vůbec mi tam nesedí ten foťák. To je stejné jako když Porsche mělo ještě v roce 2012 kliky z osmdesátých let (myslím ty neintegrované), taky to byla pěst na oko.
  Mobil vypadá hezky uhlazeně, zbaví se veškerých děr, mezer a výstupků a pak tam dají tu krabici s duálním foťákem.

  • Presne, je to hnus, to radsi at udelaji telefon o neco tlustsi (aspon by byla vetsi baterka).
   Pak by si ale tolik lidi nekupovalo k iPhone jeste predrazene obaly od Apple.

   • Obaly od Apple jsou to nejkvalitnější, co můžeš koupit. A ano, není to za 3 dolary z alibaba…. To že na kvalitu nemáš je věc jiná. Ale nemusíš že sebe dělat blbce;-)

   • Obaly pro IPAD, primo od Apple, hodnotim jako VELICE NEKVALITNI. Vydrzel asi dva roky VELMI OBCASNEHO pouzivani. Obaly z Ebay jsou kvalitativne na stejne urovni, jen podstatne levneji.

   • niky79: Naopak, jsou VYSOCE KVALITNÍ, rozhodně ne bezvadné (mohl jsi mít vadný kus samozřejmě). A samozřejmě tu je otázka užívání, jsou lidi, co zničí sluchátka ještě v záruce, já jsem nikdy žádná nezničil. Jsou lidé, co si „obouchají“ auto a lidé, kterým je obouchováno…
    A ne, na eBay se nedají koupit obdobně kvalitní (daného typu). Samozřejmě, např. Liefeproof mají svou kvalitu v jiných vlastnostech.

   • Ale on píše o Obalech ne o sluchátkách tak tu neplácej kraviny. Tím pádem nemůže být vadný kus ale ty si vadnej. APPLE výrobky vždy byli pro smích a poměr kvalita cena a výdrž nulová.

   • Tak nikdo nemůže za to, že jsi manták. Já používám ten modrý kožený obal na iPad Air v dílně, mám ho dva roky a kromě toho, že je špinavý se drží, je trošku ošoupaný ale není nikde roztržený. Podobné zkušenosti máme s koženými obaly na iPhony a teď už i s tím silikonovým na iPhone/iPad

    Takže jsi měl buď vadný kus a nebo jsi prostě kazisvět a svádíš to na ostatní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).