Domů » Bleskovky » Proč Galaxy S8 nemá čtečku integrovanou přímo v displeji? Známe odpověď

Proč Galaxy S8 nemá čtečku integrovanou přímo v displeji? Známe odpověď

Možná si říkáte, co stálo u chystaného Galaxy S8 za rozhodnutím umístit čtečku otisků prstů na zadní stranu vedle čočky fotoaparátu, namísto její integrace do displeje. Jak se zdá, máme nyní jasno – Samsung zkrátka nestihl technologii připravit pro uvedení na trh. Na informaci upozornil deník The Investor.

galaxy_s8_render

Podle The Investor spolupracoval Samsung na nové technologii se společností Synaptics, která se mimo jiné zabývá technologiemi touchpadů pro notebooky (více informací). Deník informuje hlavně o skutečnosti, že při návrhu došel Samsungu čas, a pokud chtěl dodržet dané termíny pro uvolnění své nové vlajkové lodě, musel se podívat po jiném řešení. Zdá se tak, že se čtečky integrované do displeje dočkáme až v některé z dalších generací vlajkového modelu.

Tip: Kompletní parametry Galaxy S8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Další top modely bez čtečky otisků prstů?

Podle mnohých reakcí uživatelů nebude umístění vedle čočky fotoaparátu zrovna nejšťastnější. Nejnovější odhady však také hovoří o tom, že se u budoucích top modelů Samsung rozhodne pro celkové upuštění od technologie rozpoznání otisků prstů, tu má nahradit možnost rozpoznání obličeje. Na skutečnost upozornil jeden ze zaměstnanců společnosti na svém Twitteru.

Je tak docela možné, že se u nového Galaxy S9 přítomnosti čtečky otisků prstů vůbec nedočkáme. Otázkou je, jak na nový trend odpoví ostatní společnosti mobilního byznysu, především pak Apple se svými iPhony. A do hry samozřejmě na konci léta promluví i chystaný Galaxy Note8.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

6 komentářů

  1. Problém s rozpoznánim obličeje bude, až někdo dostane přes držku :-)

    Čtečka v displeji by byla pecka, kdyby to teda bralo nějakou větší plochu,kde lze prst přiložit. Mě přijde otisk teda zatím stále jako nejlepší řešení. Mobil může být i tak trochu mimo zorné pole kamery, resp. zatím co jsem poznal čtečku očí na Lumii 950 XL. Je to dost limitovano správnému nasměrování obličeje…. A je to dost pomalé. Takže až něco podobného vydají, tak to snad bude fungovat jak má.

  2. U Lumie to funguje naprosto na nic, mam ji asi dva roky a spolehlivost tak 20%, proti čtečce otisku prstu, totálně na nic, čtečku obličeje mám na notebooku a pokud je kamera osvětlena sluncem, tak mne to nepozná a musím použít beztak otisk prstu….

  3. Nebyl náhodou problém s rozpoznáváním tváří v tom, že to šlo ošálit i fotkou? Jak tohle řeší Samsung?

  4. Nebyl náhodou problém s rozpoznáváním tváří v tom, že to šlo ošálit i fotkou? Jak tohle řeší Samsung?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).