Proč Galaxy S8 nemá čtečku integrovanou přímo v displeji? Známe odpověď

Možná si říkáte, co stálo u chystaného Galaxy S8 za rozhodnutím umístit čtečku otisků prstů na zadní stranu vedle čočky fotoaparátu, namísto její integrace do displeje. Jak se zdá, máme nyní jasno – Samsung zkrátka nestihl technologii připravit pro uvedení na trh. Na informaci upozornil deník The Investor.

Podle The Investor spolupracoval Samsung na nové technologii se společností Synaptics, která se mimo jiné zabývá technologiemi touchpadů pro notebooky (více informací). Deník informuje hlavně o skutečnosti, že při návrhu došel Samsungu čas, a pokud chtěl dodržet dané termíny pro uvolnění své nové vlajkové lodě, musel se podívat po jiném řešení. Zdá se tak, že se čtečky integrované do displeje dočkáme až v některé z dalších generací vlajkového modelu.

Tip: Kompletní parametry Galaxy S8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Další top modely bez čtečky otisků prstů?

Podle mnohých reakcí uživatelů nebude umístění vedle čočky fotoaparátu zrovna nejšťastnější. Nejnovější odhady však také hovoří o tom, že se u budoucích top modelů Samsung rozhodne pro celkové upuštění od technologie rozpoznání otisků prstů, tu má nahradit možnost rozpoznání obličeje. Na skutečnost upozornil jeden ze zaměstnanců společnosti na svém Twitteru.

Je tak docela možné, že se u nového Galaxy S9 přítomnosti čtečky otisků prstů vůbec nedočkáme. Otázkou je, jak na nový trend odpoví ostatní společnosti mobilního byznysu, především pak Apple se svými iPhony. A do hry samozřejmě na konci léta promluví i chystaný Galaxy Note8.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Kapitoly článku