TOPlist

Kéž by takto vypadal: podívejte se na dechberoucí koncept iPhone X

Maďarský designer Gabor Balogh , který se zaměřuje na navrhování technologických produktů, vytvořil dechberoucí návrhy toho, jak by mohl vypadat nový iPhone. Gabor se zaměřil především na displej a zcela odstranil hardwarové tlačítko, čímž získal výrazně více prostoru pro samotný zobrazovací panel.

Trendem letošního roku budou bezrámečkové smartphony, čehož si je velmi dobře vědom i samotný Apple, nicméně vyrobit zobrazovací panel tak, aby korespondoval s návrhy Gabora ještě letos není reálné, i když někteří výrobci se tomu už začínají přibližovat. Nejblíže tomu bude Samsung s chystaným Galaxy S8, jehož premiéra nás čeká 29. března.

iphonex_koncept

Letošní iPhone by měl konečně přijít s novým designem – ostatně poslední tři generace vypadají úplně stejně a počtvrté by to už Applu vyjít nemuselo. Očekávání od iPhone 8/iPhone X tak jsou obrovská.

Koncept z pera Gabora Balogha vypadá nesmírně atraktivně a futuristicky a je zřejmé, že v budoucnu by telefony mohly vypadat právě takto, ale pro letošek se ještě budeme muset spokojit s nepatrně většími rámečky v okolí displeje.

iphonex_6
Srovnání s iPhonem 7

V budoucnu nás také čeká integrace senzoru pro rozpoznání otisků prstů přímo do displeje. Ostatně Samsung již na tomto řešení pracuje se společností Synaptics (více informací) a není vyloučeno, že se dočkáme u Galaxy Note8, nebo případně u nového iPhonu. Tak jako tak nás letos čeká zajímavý rok, doba bezrámečková se pomalu blíží.

iphonex_7
Takto by na novém iPhonu mohl vypadat například Facebook
Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku