iPhone SE 2 má přijít o sluchátkový jack, zato dostane vyšší výkon a bezdrátové dobíjení

Dočkáme se letos čtyř iPhonů? Ještě nedávno byly zprávy o nástupci iPhone SE (recenze) označovány jako nepravděpodobné, v posledních dnech se však o něm začínají rojit další a další informace – neznámé modely jablečných smartphonů se objevily v databázi Eurasian Economic Commission, jeho příchod naznačují podle japonského webu MacOtakara i různí výrobci krytů.

Podle nich bude mít iPhone 2 SE podobné, ne-li totožné rozměry, jako jeho předchůdce. Pod 4″ displejem se má stále nacházet tlačítko Touch ID, takže žádné výřezy pro TrueDepth kamerku očekávat nemáme. Záda telefonu budou nejspíše skleněná a existuje teoretická šance, že pod ně Apple integruje cívku pro bezdrátové nabíjení. Odstraněn však nejspíše bude 3,5mm sluchátkový jack.iPhone SE recenzeNepřehlédněte

Dočkáme se příští měsíc iPhone SE 2?

Vyšší výkon a lepší fotoaparáty

Vylepšení má nastat v oblasti výkonu, o něj se má postarat loňský čip Apple A10 Fusion, který debutoval u modelů iPhone 7 a 7 Plus. Počítat můžeme i s vylepšenými fotoaparáty. iPhone SE 2 by mohl mít premiéru už zanedlouho, například 4. června na vývojářské konferenci WWDC.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku