Domů » Bleskovky » Dočkáme se příští měsíc iPhone SE 2?

Dočkáme se příští měsíc iPhone SE 2?

Smartphone iPhone SE se stal tak trochu zjevením; přestože jej Apple zabalil do dnes již osm let starého těla, nabízí stále nevídanou kombinaci výkonu v kompaktních rozměrech. První generace iPhone SE přišla na trh před dvěma lety, a tak není divu, že se neustále spekuluje o jeho nástupci. Nyní tyto spekulace opět ožívají.

iPhone SE recenze

Recenze iPhone SE: Vstupenka do světa nakousnutého jablka

V databázi Eurasian Economic Commission se totiž objevily záznamy o několika smartphonech, které pohání systém iOS 11, avšak jejich kódová označení se neshodují s žádným ze současných modelů. Zatím bohužel není jasné, o jaké smartphony se jedná; dokonce není vyloučeno, že Apple představí nové varianty aktuálních iPhonů. Na novou generaci je ještě příliš brzy, tu si Apple zcela jistě nechá až na klasický zářijový termín společně s novou verzí systému iOS 12.

Dočkáme se už příští měsíc?

Nutno podotknout, že ani analytici na iPhone SE 2 příliš nesázejí, byť nyní se jeví jako nejpravděpodobnější varianta. Databázi Eurasian Economic Commission lze brát jako velmi spolehlivý zdroj; zařízení, které se v jejich záznamech objeví, jdou obvykle na trh během jednoho až dvou měsíců. Nových (či vylepšených) iPhonů bychom se tak mohli dočkat někdy v květnu nebo červnu, např. na vývojářské konferenci WWDC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. “dočkat někdy v květnu nebo červnu, např. na vývojářské konferenci WWDC.”

  Uz je to lepsie nez minule – ale opäť polovicná robota – problem dopisat Wwdc ktora sa bude konat 4.6 az 8.6 ?

  • SE byla super věc, obávám se ale, že dvojka bude pěkný ořezávátko (pokud se naplní spekulace a pokud hlavně vůbec bude). Dva roky starý střeva, nevim no, první SE bylo výborný v tom, že mělo komponenty aktuálního 6S. Takže mít toto A11 a foťák z osmy, tak by to mohl být trhák.

  • Trhak hej ale takto to neurobia – nesmie to parazitovat na vyssom ani starsom modeli

   SE nemal dualpixel displej, nemal 12w quickcharge, nema 3d touch, touch id prvej generacie, 1,2 selfie kamera – to nic moc – v podstate soc v 5sku

 2. Iphonu SE chyběla k dokonalosti už jen baterie s větší kapacitou, v dnešním světě 6-ti palcových plácaček docela slušný kompakt.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).