iPhone jako kapesní struhadlo? Apple experimentuje s odvážným designem

Apple iPhone Mac Pro design Macrumors 1

Když Apple dva roky nazpět představoval nový Mac Pro, vyvolal velkou míru posměchu. Perforovaný design mnohým připomínal kuchyňské struhadlo, z čehož si stihla udělat legraci i IKEA. Applu ale jeho nový design evidentně vrtá hlavou, neboť podle uniklého patentu experimentuje s tímto designovým řešením také u iPhonu.

Apple si u amerického patentového úřadu zaregistroval nový patent, který se týká konstrukce těla přístroje. V popisu patentu se píše, že nedávné pokroky v technologiích umožnily raketový nárůst výkonu a že nový design pomáhá ze zařízení odvádět odpadní teplo. Kromě lepšího vypořádání se s teplem má design pomoci také lepšímu držení iPhonu v ruce.

Zásadnější než pohodlné držení ale pro Apple bude posílení strukturální integrity při zachování současné tloušťky. Nejen iPhony v minulosti trpěly na ohýbání, což uživatelé nesli nelibě. Perforované řešení má být pevnější než klasické. Zároveň má toto řešení chránit iPhone před elektromagnetickým rušením, s čímž měl Apple také problémy.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone 12: nejvýhodnější z celého kvarteta

Prozatím se jedná pouze o patent, který popisuje výhody nového řešení. Apple v současné době s tímto designem spíše experimentuje, než že by skutečně plánoval jeho plošné nasazení. Zatímco v případě Macu Pro a Pro Display XDR lze nutnost efektivního odvádění tepla pochopit, v případě iPhonu má perforovaný design několik zádrhelů. V prvé řadě jsou perforace magnetem na nečistoty a také není jasné, jaký by měl design alá struhadlo vliv na voděodolnost přístroje.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku