Domů » Bleskovky » Čekání je u konce: Apple zítra začne prodávat Mac Pro a Pro Display XDR

Čekání je u konce: Apple zítra začne prodávat Mac Pro a Pro Display XDR

Apple na začátku letošního června představil profesionální modulární počítač Mac Pro a monitor Pro Display XDR, dodnes je však nedokázal přivést na pulty obchodů. Od zítřejšího dne však konečně bude možné si novinky objednat.

apple mac pro 1 6

Ceny konkrétních konfigurací se dozvíme až zítra, zatím musíme vycházet ze startovacích částek oznámených v červnu – Mac Pro v konfiguraci s 8jádrovým procesorem Intel Xeon, 32 GB RAM, 256GB SSD bude startovat na 5 999 USD (asi 139 tisíc korun bez DPH), stejnou částku zaplatíte i za monitor Pro Display XDR. Pokud u něj oželíte speciální protireflexní vrstvu, můžete 1 000 dolarů ušetřit, pokud budete chtít monitor i ze stojanem, musíte naopak 1 000 dolarů přidat.

Alza.cz překvapuje cenami

Ještě před startem předobjednávek se objevil Mac Pro a Pro Display XDR na e-shopu Alza.cz; monitor se na chvíli zjevil za překvapivě nízkou cenu 43 169 korun, počítač s 12jádrovým procesorem, grafickou kartou Radeon Pro Vega II s 32GB pamětí, 1,5TB RAM a 4TB úložištěm přijde podle Alzy na 204 823 korun.

alza

Je však možné, že se jedná o pouhé první „nástřely“ cen, které se ještě budou měnit; koneckonců se spekuluje, že Mac Pro v nejvyšší konfiguraci může stát i 1,5 milionu korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments