Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » iPhone a tmavý režim: výsledek vlivu na výdrž baterie vás překvapí

iPhone a tmavý režim: výsledek vlivu na výdrž baterie vás překvapí

Není pochyb, že tmavý režim či dark mode poslední dobou nabírá na popularitě. Možnost přepnout z bílého pozadí na černé přibylo do systémů Android a iOS v poslední době, přičemž od této designové změny si její tvůrci slibují především úsporu baterie na zařízeních s OLED displeji. Ty totiž pro zobrazení černé nepotřebují podsvícení, tudíž teoreticky šetří energii.

iphone 11 pro recenze 05

Server PhoneBuff se podíval na tmavý režim na iPhone Xs, který podrobil testu. Ten probíhal paralelně na dvou iPhonech, přičemž jeden byl nastaven do tmavého režimu, zatímco druhý byl ve výchozím světlém režimu. Aby ovládání bylo pokud možno maximálně identické, nechali ovládat iPhony skrze robotické paže.

vydrz baterie iphone
Modrou barvou je zaznačena výdrž v tmavém režimu, oranžovou zase výdrž při aktivním světlém režimu

Rozdíl je velmi výrazný

Test spočíval v plnění jednoduchých úkolů, jako je používání aplikace Zprávy, orientace v Google Maps či sledování YouTube videí. Výsledek se tak trochu dal očekávat, nicméně rozdíl mezi světlým a tmavým režimem je skutečně výrazný.

Zatímco iPhonu Xs se světlým režimem baterie došla za zhruba 7 a půl hodiny, tomu s tmavým režimem zbývalo ještě 30 % baterie. Důležité je ještě zmínit, že oba displeje byly nastaveny na svítivost 200 nitů. Tmavý režim má pochopitelně pozitivní vliv na baterii na iPhonech s OLED displeji – iPhone Xr či 11 s nastavením tmavého režimu nebude mít výdrž o mnoho delší.

Srovnání energetické náročnosti tmavého a světlého režimu jsme v minulosti dělali i my, v případě smartphonu OnePlus ale rozdíl nebyl nikterak markantní.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments