Domů » Bleskovky » iOS 13 nabídne funkci, která prodlouží životnost baterie

iOS 13 nabídne funkci, která prodlouží životnost baterie

Malá životnost baterie. Tato nepříjemnost, která trápí mnoho majitelů iPhonů, by již brzy mohla být minulostí. Součástí chystané podzimní aktualizace na iOS 13 totiž bude nová funkce, která telefon udrží při životě o něco déle. Apple v minulosti přiznal, že baterie postupem času degradují, po dvou letech používání nastává pokles až o 20 %.

aplikace apps smartphone iphone X

V hlavní roli strojové učení

Mnoho uživatelů navíc nabíjí přes noc. Plně nabitý telefon tak často zůstává nadále připojený k nabíječce, což životnosti baterie příliš neprospívá. Nová funkce nazvaná „Optimised Battery Charging“ by měla zpomalit proces stárnutí baterie tím, že omezí čas, po který je iPhone plně nabitý. Díky strojovému učení telefon lépe porozumí vašim nabíjecím zvyklostem. V praxi to znamená, že se iPhone nabije pouze z 80 %, zbytek začne dobíjet až ve chvíli, kdy budete telefon potřebovat.


Jestliže například pravidelně vstáváte v 8.00, iPhone to rozpozná a plně se nabije těsně před probuzením. Jinak řečeno, telefon od Applu se bude průběžně učit vašim návykům, podle nichž se následně bude přizpůsobovat.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth

takze to vlastne znamena ze numi vyresit nabijeni tak to ojebou takovouto vychcavkou, ale majitele eplu jsou vetsinou tvorove rozumu mdleho tak je na to lapnou.

MrViki
Anonym
MrViki

A kdo to umí vyřešit jinak, lépe?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Kdokoliv jiný už roky používáním Quickcharge a dalších nabíjení, šetrných k baterii?

MrViki
Anonym
MrViki

To je úplně něco jiného, ne?

Jatda
Anonym
Jatda

Takže, až budu vstávat výjimečně v půl páté, tak nebude telefon nabitý, protože bude myslet, že vstávám v 8. Docela pokrok.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

@Jatda
Když je umělá inteligence příliš umělá :-D

uni
Uživatel
uni

Jatda: Neboj, odečíst nastavený čas budíku to umí ;)

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

uni: ja se treba nebudim uz nekolik let mobilem, ale hodinkama na zapesti, je to efektivnejsi pro me a prijemnejsi pro okoli…a jestli vazne priste az pojedu na sluzebku a az nekde na letisti zjistim, ze se telefon pres noc nenabil, protoze si myslel, ze vstavam az pozdeji, tak budu tak akorat nastvany…doufam, ze to pujde vypnout…

JP23
Uživatel
JP23

Aneb klasický jekot frustrovaných majitelů telefonů s Androidem, pro které je jakákoliv SW featura dodaná UPDATEM OS jako nová řada oblíbeného sci-fi seriálu, který nikdy neuvidí. A konkurence tohle servíruje 4 roky. To doslova nase*e…

shepii
Uživatel
shepii

Jediný jekot tady vidím od tebe, jak když někdo dítěti sáhne na hračku. :) Všiml jsem si, že ve tvých komentářích se pravidelně vyskytuje daleko více tebou nenávidený Android, než tebou zbožňovaný iOS. Asi je něco špatně. Že by frustrace z úspěšnějšího? ;)

shepii
Uživatel
shepii

A tou konkurencí myslíš co? Já vidím jen Android a široko daleko nic jiného.

prcko
Uživatel
prcko

Mám iPhone xr nabíjam bezdrátovo batéria 100%
Kolega rovnaký telefón cca rovnaké používanie nabíja káblom batéria 95%
Výsledky cca po pol roku používania

JP23
Uživatel
JP23

Na životnost baterie ma vliv několik faktorů – jak často necháte telefon vybít až do nuly, jak často ho provozujete, popř. nabíjíte při vysokých teplotách atd. Např. taková jízda autem na dovolenou s telefonem v držáku za předním sklem, na který praží sluníčko vám spolehlivě degraduje baterku o procenta za pár hodin. Zvlášť když ho ještě nabíjíte a o to víc zahříváte.

Mag.net
Uživatel
Mag.net

Pěkně to obšlehli od sony, které už to nějaký rok má.

JP23
Uživatel
JP23

Nojo, a měl to SONY patentované? Asi ne, tak proč by to neudělali, když je ostatní vykrádají neustále. Nejlepší, na tom je, že to dostanou všichni majitelé od 6s výš pěkně s updatem OS. Mít Android, štve mě to, takže chápu tu frustraci.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Když jde patentovat kulaté rohy …

Menty
Uživatel
Menty

JP23: Jenže ne každý je socka a potřebuje podporu 4 roky. Já si kupuju nový smartphone po roce až dvou, ať už to byl iPhone, Samsung Galaxy a další. Protože mám rád nové technologie, a taky protože nemusím roky splácet homecredit. Hroznej šašek jsi :D