Domů » Bleskovky » iPhone 11 Pro s vzácnou výrobní vadou: unikát v ceně tisíců dolarů

iPhone 11 Pro s vzácnou výrobní vadou: unikát v ceně tisíců dolarů

Výroba chytrých telefonů je masový proces a jako u takového se občas stane, že z výrobní linky sjede kousek, který nesplňuje přísné standardy. Ve chvíli, kdy se takovýto výrobek dostane k zákazníkovi, se může stát, že výrobní vada nejenže produkt neznehodnotí, ale naopak mu přidá na ceně. Tyto případy se často vyskytují ve filatelii či numismatice.

iPhone 11 Pro recenze
iPhone 11 Pro

Jedním takovým produktem je rovněž iPhone 11 Pro, který z čínské továrny vyjel s mírně posunutým logem s nakousnutým jablíčkem na zádech. Na první pohled je nesymetrické umístění ihned patrné, nicméně kontrola kvality tento vadný kousek neodhalila.

iPhone 11 Pro fail
Fotografie vadného kusu iPhone 11 Pro

Díky tomu je cena tohoto konkrétního kusu 2 700 dolarů (cca 59 000 korun), což je takřka 2,7x více, než za kolik se dá pořídit „normální“ kus. Majitel po rozbalení sice nejprve musel být naštvaný, poté ale vztek jistě vystřídala radost.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone 11 Pro: navenek nudný, uvnitř skvělý

Vyšší cena vadného kusu je způsobena jednoduše jeho vzácností. Z výrobní linky se mezi lidi dostane asi jeden vadný kus ze sta milionů vyrobených iPhonů. V případě telefonů jsou různé vady spíše na škodu, to nicméně není případ tohoto konkrétního kusu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. Ty jo, to bych si nechal líbit.

 2. U jablkáčov sa dá zarobiť aj na chybe výrobku.
  To je marketing !

  To keby taký marketing mali farmaceutické spoločnosti……počul si Franto, moja žena po užití antikoncepcie zomrela….jeeej aj ja idem svojej také kúpiť, nech sme cool …. :))

  • At ti z toho nepraskne cevka 😂😂😂😂😂

  • Anonym: Cévka leda ze smíchu. Vždyť je to postavené na hlavu. Platit za nepovedený kus 2x víc než za nový telefon bez vady. U ostatních výrobců se tomu říká zmetek, u Apple je to sběratelský kousek 😄

 3. Tenhle kousek se povedl, proto ta cena. Ostatní iphony jsou zmetky :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).