iPhone 11 Pro s vzácnou výrobní vadou: unikát v ceně tisíců dolarů

iPhone 11 Pro recenze

Výroba chytrých telefonů je masový proces a jako u takového se občas stane, že z výrobní linky sjede kousek, který nesplňuje přísné standardy. Ve chvíli, kdy se takovýto výrobek dostane k zákazníkovi, se může stát, že výrobní vada nejenže produkt neznehodnotí, ale naopak mu přidá na ceně. Tyto případy se často vyskytují ve filatelii či numismatice.

Jedním takovým produktem je rovněž iPhone 11 Pro, který z čínské továrny vyjel s mírně posunutým logem s nakousnutým jablíčkem na zádech. Na první pohled je nesymetrické umístění ihned patrné, nicméně kontrola kvality tento vadný kousek neodhalila.

iPhone 11 Pro fail
Fotografie vadného kusu iPhone 11 Pro

Díky tomu je cena tohoto konkrétního kusu 2 700 dolarů (cca 59 000 korun), což je takřka 2,7x více, než za kolik se dá pořídit „normální“ kus. Majitel po rozbalení sice nejprve musel být naštvaný, poté ale vztek jistě vystřídala radost.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone 11 Pro: navenek nudný, uvnitř skvělý

Vyšší cena vadného kusu je způsobena jednoduše jeho vzácností. Z výrobní linky se mezi lidi dostane asi jeden vadný kus ze sta milionů vyrobených iPhonů. V případě telefonů jsou různé vady spíše na škodu, to nicméně není případ tohoto konkrétního kusu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku