Domů » Bleskovky » iPad Pro 2020 na obrázcích i na videu: tenká těla a trojitý fotoaparát

iPad Pro 2020 na obrázcích i na videu: tenká těla a trojitý fotoaparát

Apple v letošním roce představil spoustu produktů, zejména těch, které svým jménem odkazují na profesionály – Mac Pro, MacBook Pro, AirPods Pro a dokonce i iPhone Pro. Spekulovalo se i o příchodu nového iPadu Pro, ten však letos evidentně nebyl na pořadu dne. To však neznamená, že jej Apple nechystá.

ipad pro 2020 1

iPad Pro 2020: dvě velikosti a tři fotoaparáty

Podle posledních informací z dílny @onleaks by nové iPady Pro měly být představeny na jaře příštího roku. Pravděpodobně v březnu. Očekávat údajně máme modely s 11 a 12,9“ displejem, přičemž menší z nich má mít fyzické rozměry 248 × 178,6 × 5,9 mm (v místě fotoaparátu 7,8 mm).

Největší změna oproti současné generaci se má odehrát na zadní straně, kde se v levém horním rohu zabydlí zbrusu nový fotoaparát tvořený třemi čočkami; je dost možné, že se bude jednat o stejnou sestavu, jakou najdeme v iPhone 11 Pro.

Očekává se, že v případě iPadu nebude jeho hlavní kouzlo spočívat v pořizování fotografií a videa, ale v orientaci v prostoru v aplikacích rozšířené reality.

Rozšířená realita je disciplína náročná na výkon, ten ale rozhodně chystaným iPadům Pro chybět nebude – Apple údajně použije čipset A13X Bionic, tedy výkonnější variantu procesoru z letošních iPhonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments