Domů » Bleskovky » iPad Pro 2020 na obrázcích i na videu: tenká těla a trojitý fotoaparát

iPad Pro 2020 na obrázcích i na videu: tenká těla a trojitý fotoaparát

Apple v letošním roce představil spoustu produktů, zejména těch, které svým jménem odkazují na profesionály – Mac Pro, MacBook Pro, AirPods Pro a dokonce i iPhone Pro. Spekulovalo se i o příchodu nového iPadu Pro, ten však letos evidentně nebyl na pořadu dne. To však neznamená, že jej Apple nechystá.

ipad pro 2020 1

iPad Pro 2020: dvě velikosti a tři fotoaparáty

Podle posledních informací z dílny @onleaks by nové iPady Pro měly být představeny na jaře příštího roku. Pravděpodobně v březnu. Očekávat údajně máme modely s 11 a 12,9“ displejem, přičemž menší z nich má mít fyzické rozměry 248 × 178,6 × 5,9 mm (v místě fotoaparátu 7,8 mm).

Největší změna oproti současné generaci se má odehrát na zadní straně, kde se v levém horním rohu zabydlí zbrusu nový fotoaparát tvořený třemi čočkami; je dost možné, že se bude jednat o stejnou sestavu, jakou najdeme v iPhone 11 Pro.

2020 iPad Pro Leaks: Exclusive 360 Renders

Očekává se, že v případě iPadu nebude jeho hlavní kouzlo spočívat v pořizování fotografií a videa, ale v orientaci v prostoru v aplikacích rozšířené reality.

Rozšířená realita je disciplína náročná na výkon, ten ale rozhodně chystaným iPadům Pro chybět nebude – Apple údajně použije čipset A13X Bionic, tedy výkonnější variantu procesoru z letošních iPhonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Tablet s vystouplou čočkou foťáku – fail.

  • Proč by to měl být fail? Stejně jej hodíš do nějakého pouzdra a tím se to celé vykompenzuje. Stačí u toho používat hlavu.

  • Takže jinými slovy konstrukční neschopnost výrobce a konstrukční nedostatečnosti výrobku by měla řešit pouzdra. To je celkem zajímavá myšlenka.

  • Nevím jak ty, ale já mám tablet na konzumaci obsahu. Pouzdro supluje stojánek, velkou část času stojí tablet na stole a pouštím si na něm videa. Takže nějakou vystouplou kameru fakt neřeším.

   Jedno přísloví pravý „Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde“

   Jsou jiné aspekty, které mě na tabletu zajímají. Třeba rozložení reproduktorů.

  • Jak píše Menty: Takže musím použít pouzdro, jen abych opravil chybu výrobce, když ho jinak používat nechci? Zařízení by snad mělo být funkční po vybalení z krabice a ne ho zachraňovat stylem „dodělej si sám“. A příště „Jedno přísloví praví…“ – hrozně to bije do očí…

  • Co když zase ja chci kvalitní fotak a nechci tlustej iPad ?

  • Shepii: no len aby si ho nemusel este aj narovnavat po tom vybaleni…

 2. Kéž by místo 3 foťáku které jsou k ničemu, neudělali tablet s pořádnou baterii.

  • Ty máš opravdu zásadní problém se sestavením jednoduché věty, aby dávala smysl.

  • Chápu že tvůj mozek je pomalý, tak to zkus přečíst 3x třeba se ti to povede.

  • Martin123: Tvuj puvodni prispevek nedava smysl. Tvuj mozek pravdepodobne nefunguje v zakladni funkcionalite. O tve naprosto priserne a odpudive gramatice se nema smysl ani bavit. Ty budes uzivatel low-end Xiaomi, ze? Tam je vetsina lidi extremne nepouzitelna k jakekoliv cinnosti vyzadujici zapojeni mozku.

  • Zkus to napsat s háčky a čárky ať to dává smysl, pak se bav o gramatice blbe.

  • Martin123: Každá věta nebo souvětí tebou napsané jsou plné hrubých chyb. Nezvládáš základy komunikace a o mobilních technologiích nevíš nic. Pak se ještě trapně snažíš o poučování ostatních a když jsi v koncích, což je pokaždé, zmůžeš se pouze na primitivní urážky. Neskutečné a zároveň úsměvné. Jak bylo psáno, low-end v každém ohledu :))))

  • Nevím jaké baterie teď Apple v iPadech používá ale vydrž mívají vždy solidní 8-10h

  • 8-10 solidní? To nevim tedy ale proti gustu.

  • Vzhledem k velikosti displeje ano

  • 120hz display, ja zase nechci aby ipad vazil 2 kila.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).