Domů » Bleskovky » Apple začal prodávat Mac Pro. Cena může překročit 1,6 milionu korun

Apple začal prodávat Mac Pro. Cena může překročit 1,6 milionu korun

Počínaje včerejším večerem lze na webu Apple koupit profesionální modulární počítač Mac Pro, který byl představen letos na červnové vývojářské konferenci Apple WWDC společně s monitorem Pro Display XDR. Apple u svého nového počítače tehdy oznámil pouze startovací cenu 5 999 USD (asi 138 tisíc korun bez DPH), ovšem výčet komponent v maximální konfiguraci dával tušit obrovské příplatky. Server TheVerge tehdy spočítal, že by top výbava mohla přijít až na 1,5 milionu korun. A nemýlil se.

apple mac pro 1 6

800 tisíc korun příplatek za RAM

Pokud si otevřete na stránkách Apple konfigurátor a do základního šasi umístíte:

  • 2,5GHz 28jádrový Intel Xeon W, Turbo Boost až 4,4GHz (přípatek 224 tisíc korun)
  • 1,5 TB (12× 128 GB) paměti DDR4 ECC (příplatek 800 tisíc korun)
  • Dvě karty Radeon Pro Vega II Duo, každá s 2× 32 GB paměti HBM2 (příplatek 345 600 korun)
  • 4TB SSD úložiště (příplatek 44 800 korun)
  • speciální kartu Karta Apple Afterburner (příplatek 64 tisíc korun)

mac pro

…dostanete se na částku 1 643 390 tisíc korun. A to ještě v košíku nemáte Pro Display Pro, který v nejvyšší výbavě i s kontroverzně drahým stojánkem přijde na 193 980 korun.

Zajímavé je, že v blízké budoucnosti bude možné ještě tyto částky navýšit, Apple totiž ještě připravuje speciální rackovací skříň a 8TB úložiště. Dohromady i s monitorem se tak může cena vyšplhat až k 2 milionům korun. Základní cena počítače přitom startuje na desetině.

A jaký vlastně nový Mac Pro je? Odpověď na tuto otázku můžete najít v jednom z prvních pohledů, které zveřejnil oblíbený youtuber Marques Brownlee.

Mac Pro Unboxing & Second Impressions: The Power is Back!

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments