Domů » Bleskovky » Apple začal prodávat Mac Pro. Cena může překročit 1,6 milionu korun

Apple začal prodávat Mac Pro. Cena může překročit 1,6 milionu korun

Počínaje včerejším večerem lze na webu Apple koupit profesionální modulární počítač Mac Pro, který byl představen letos na červnové vývojářské konferenci Apple WWDC společně s monitorem Pro Display XDR. Apple u svého nového počítače tehdy oznámil pouze startovací cenu 5 999 USD (asi 138 tisíc korun bez DPH), ovšem výčet komponent v maximální konfiguraci dával tušit obrovské příplatky. Server TheVerge tehdy spočítal, že by top výbava mohla přijít až na 1,5 milionu korun. A nemýlil se.

apple mac pro 1 6

800 tisíc korun příplatek za RAM

Pokud si otevřete na stránkách Apple konfigurátor a do základního šasi umístíte:

 • 2,5GHz 28jádrový Intel Xeon W, Turbo Boost až 4,4GHz (přípatek 224 tisíc korun)
 • 1,5 TB (12× 128 GB) paměti DDR4 ECC (příplatek 800 tisíc korun)
 • Dvě karty Radeon Pro Vega II Duo, každá s 2× 32 GB paměti HBM2 (příplatek 345 600 korun)
 • 4TB SSD úložiště (příplatek 44 800 korun)
 • speciální kartu Karta Apple Afterburner (příplatek 64 tisíc korun)

mac pro

…dostanete se na částku 1 643 390 tisíc korun. A to ještě v košíku nemáte Pro Display Pro, který v nejvyšší výbavě i s kontroverzně drahým stojánkem přijde na 193 980 korun.

Zajímavé je, že v blízké budoucnosti bude možné ještě tyto částky navýšit, Apple totiž ještě připravuje speciální rackovací skříň a 8TB úložiště. Dohromady i s monitorem se tak může cena vyšplhat až k 2 milionům korun. Základní cena počítače přitom startuje na desetině.

A jaký vlastně nový Mac Pro je? Odpověď na tuto otázku můžete najít v jednom z prvních pohledů, které zveřejnil oblíbený youtuber Marques Brownlee.

Mac Pro Unboxing & Second Impressions: The Power is Back!

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)

  Tvl! :D
  1,6mega za PC! :D No bad

  • Pro grafická nebo filmová studia ideální stroj na půl, možná celou dekádu, který se zaplatí během pár měsíců. To není pro běžné uživatele :)))

  • Nie tieto štúdia potrebujú iné stroje. Nehovoriac o tom, že sledujem jedného týpka ktorý robí CGI efekty do filmov atď.. a v diskusii sa ho ľudia pýtajú prečo nepoužíva MAC tak na to natočil video. Že Apple sa na túto prácu skutočne nehodí a ani sa nepoužíva…

  • Jeden člověk není většina. Chtělo by to vytáhnout hlavu z p*dele a trochu přemýšlet ;-)

  • Nech sa páči…

  • Fakt veris, ze ludia a firmy ktori si tento zazrak kupia nevedia co robia ?

   Mna fakt fascinuje ze sa dnes kazdy na internete povazuje za genia.

  • No bezne PC nemiva 1.5TB RAMky … tohle je neco co vyuzije jen velmi malo lidi/firem a tem se ta investice vrati velice rychle.

 2. Jen ten procesor nebude žádná výhra. Je Děravý, žrout a pěkně bude topit ale výkon nebude super.

  • myslim, že u toho kdo si koupí PC za půl mega a víc, je spotřeba to poslední co řeší…

  • Jde o logiku proč chtít nevýkonný soc s vysokou spotřebou kdyz můžu mít opak.

  • Všeobecně pro grafickou práci je důležitější RAM než procesor. Na procesorový výkon máš jiná zařízení. Trochu si o tom něco zjisti, protože kromě léčení zjevných mindráků o problematice nic nevíš.

  • A kdo má dneska opak? Ryzen/Threadripper? Víš vůbec co ty procesory mají za problémy v adobe balíku?

 3. Tak já ho mám za 202000kc. Kolegovi nabídli 5000 kredit za odstoupení. Já zatím nic, peníze z účtu za platby i monitoru odešly. Tak uvidíme

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).