Domů » Bleskovky » iOS 12 měl dostat novou domovskou obrazovku, ale Apple se raději soustředí na kvalitu

iOS 12 měl dostat novou domovskou obrazovku, ale Apple se raději soustředí na kvalitu

Apple bezpochyby před začátkem léta představí na vývojářské konferenci WWDC novou verzi operačního systému iOS s pořadovým číslem 12. Firma z Cupertina měla údajně s touto verzí velké plány, nakonec se ale rozhodla držet při zemi a raději jít cestou zlepšování výkonu a kvality.

Podle informací serveru Axios oznámil tento měsíc šéf softwarového inženýrství Craig Federighi změny v plánu vývoje svému týmu. Některé zamýšlené funkce se mají odsunout až na rok 2019, mezi nimi i inovovaná domovská obrazovka, nový vzhled CarPlay, vylepšené pořizování, upravování a sdílení fotografií a v neposlední řadě aktualizace vybraných klíčových aplikací jako je např. Mail.

iOS 12 má být zejména o kvalitě, se kterou Apple a hlavně uživatelé současné verze systému dost bojovali. Pochopitelně to neznamená, že by letos neměly přijít žádné novinky, bude jich ale zřejmě méně než v minulých letech. Vylepšení se mají dočkat například funkce Health, ARKit či rodičovská kontrola.

Spousta funkcí navíc přijde ještě dříve v chystaném updatu iOS 11.3, se kterými jsme vás seznámili v tomto článku.

Apple představuje iOS 11.3: v záplavě novinek nebude chybět vypnutí zpomalování systému

Přidat si k nim můžete i schvalování nákupů v rámci rodiny za použití Face ID.

Snad se Applu podaří vyladit iOS do té podoby, aby se stal symbolem spolehlivosti a zákaznická podpora nemusela řešit kvanta stížností nešťastných uživatelů.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments