Apple představuje iOS 11.3: v záplavě novinek nebude chybět vypnutí zpomalování systému

Apple včera povýšil systém iOS na verzi 11.2.5, tento setinkový update přinesl pár drobností týkajících se podpory reproduktoru HomePod a Siri. Mnohem více novinek přinese jarní aktualizace na verzi iOS 11.3, kterou Apple s předstihem představil na svých stránkách a vydal první betu pro vývojáře.

Konec zpomalování systému

Po aféře se zpomalováním iPhonů se starší baterií byl Apple nepřímo donucen omluvit se a sjednat nápravu. Tu přinese právě systém iOS 11.3, jehož součástí bude ukazatel stavu zdraví baterie s případným doporučením její výměny. V nastavení také bude možné zjistit, zda je zapnutá funkce, která dynamicky řídí výkon, aby bylo zabráněno neočekávaným vypnutím. Tuto funkci půjde vypnout, pak se ale uživatel bude muset zřejmě spokojit s neplánovanými restarty zařízení.Nepřehlédněte

Umělé zpomalování iPhonů půjde vypnout, slíbil Tim Cook

Zdravotní záznamy přímo v telefonu

Aplikace Zdraví pro iOS bude nově sdružovat informace z nemocnic, klinik a praktických lékařů, takže uživatelé budou mít přehled o svých zdravotních záznamech na jednom místě. Do aplikace se mají také ukládat výsledky testů (např. krevních odběrů), takže si kvůli nim uživatel nebude muset volat do nemocnice či ji navštěvovat osobně. Veškerá data budou šifrována a chráněna heslem, aby se k nim nikdo jiný nedostal. Bohužel se nedá počítat s tím, že by tato funkce byla v brzké době dostupná i v našich končinách. Nové nastavení baterie bude dostupné pro modely iPhone SE, iPhone 6, 6s, 7 a jejich „pluskové“ varianty.

Nové Animoji

Majitele iPhonu X potěší čtveřice nových Animoji – lev, medvěd, drak a lebka. Stejně jako u ostatních animoji budou i ty nové pracovat s padesátkou různých obličejových svalů.

Zákaznická podpora přímo ve Zprávách

Další novinkou bude funkce Business Chat, která do aplikace Zprávy přidá možnost komunikovat se zákaznickou podporou vybraných firem, do beta testu jsou zapojeny společnosti Discover, Hilton, Lowe a Wells Fargo. Business Chat nesdílí uživatelovy kontaktní údaje.

Ještě lepší rozšířená realita

Platforma ARKit pro tvorbu aplikací využívajících rozšířenou realitu poskočí na verzi 1.5 a přinese několik novinek, jako například možnost umisťovat virtuální objekty na svislé plochy. Kromě toho bude schopná přesněji mapovat nepravidelně tvarované plochy a rozpoznávat umístění 2D obrázků, jako jsou plakáty, značky, apod. Toho bude možné využít například při interaktivních prohlídkách expozic. Apple také slibuje reálnější pohled na skutečný svět skrze displej, a to díky podpoře autofokusu a o 50 % lepším rozlišení obrazu.

Videoklipy v Apple Music

Apple Music se nově stane domovem pro hudební klipy, které si budou uživatelé moci pouštět, aniž by byli přerušováni reklamami. Videa bude možné ukládat do playlistů, případně se bude možné spolehnout na dynamické playlisty s nejnovějšími klipy, klasickými klipy nebo videi od vašich oblíbených interpretů.

Další funkce

  • Zpravodajská aplikace bude zobrazovat videa s novinkami uplynulého dne a vylepšenými příběhy
  • Podpora pro AML (Advanced Mobile Location) umožní automatické posílání GPS souřadnic telefonu při zprostředkování tísňového volání
  • Autentizace softwaru pro HomeKit poskytne vývojářům schopnost přidat podporu HomeKitu k existujícímu příslušenství

Dostupnost

iOS 11.3 bude dostupný pro všechna zařízení, která aktuálně podporují iOS 11, na některých zařízeních nebo v některých regionech však nemusí být dostupné všechny funkce. Některé navíc dorazí později v dalších beta verzích. Kdy bude uvolněna ostrá verze iOS 11.3, zatím Aple neprozrazuje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku