Domů » Bleskovky » Umělé zpomalování iPhonů půjde vypnout, slíbil Tim Cook

Umělé zpomalování iPhonů půjde vypnout, slíbil Tim Cook

Zhruba před měsícem vyšlo najevo, že Apple uměle snižuje výkon u starších iPhonů. Činí tak kvůli problémům, které může způsobit stárnoucí baterie, resp. její nedostatečný výkon. Zejména u iPhonů 6 totiž může docházet k náhlému vypínání v situaci, kdy telefon pracuje v chladu nebo je třeba dodat dostatek energie pro plný výkon procesoru.

Apple půjde kvůli záměrnému zpomalování iPhonů před soud

Apple následně spustil program relativně levné výměny baterií, což problém samozřejmě řeší. I tak se ale nevyhnul kritice za nedostatečnou komunikaci a svévolné zpomalení iPhonů bez vědomí a svolení uživatele.

Několik soudních sporů a obava o dobré jméno společnosti nicméně zřejmě donutila Apple couvnout. Tim Cook v rozhovoru pro ABC News řekl, že další větší aktualizace iOS přinese podrobné statistiky o stavu baterie, její životnosti a hlavně přibude možnost deaktivovat „řízení napájení“. Neopomněl však dodat, že to nedoporučuje.

Aktualizace dorazí ve vývojářské verzi příští měsíc, ostrou verzi pak můžeme očekávat někdy v průběhu března.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments