Domů » Bleskovky » Umělé zpomalování iPhonů půjde vypnout, slíbil Tim Cook

Umělé zpomalování iPhonů půjde vypnout, slíbil Tim Cook

Zhruba před měsícem vyšlo najevo, že Apple uměle snižuje výkon u starších iPhonů. Činí tak kvůli problémům, které může způsobit stárnoucí baterie, resp. její nedostatečný výkon. Zejména u iPhonů 6 totiž může docházet k náhlému vypínání v situaci, kdy telefon pracuje v chladu nebo je třeba dodat dostatek energie pro plný výkon procesoru.

Apple půjde kvůli záměrnému zpomalování iPhonů před soud

Apple následně spustil program relativně levné výměny baterií, což problém samozřejmě řeší. I tak se ale nevyhnul kritice za nedostatečnou komunikaci a svévolné zpomalení iPhonů bez vědomí a svolení uživatele.

Několik soudních sporů a obava o dobré jméno společnosti nicméně zřejmě donutila Apple couvnout. Tim Cook v rozhovoru pro ABC News řekl, že další větší aktualizace iOS přinese podrobné statistiky o stavu baterie, její životnosti a hlavně přibude možnost deaktivovat „řízení napájení“. Neopomněl však dodat, že to nedoporučuje.

Aktualizace dorazí ve vývojářské verzi příští měsíc, ostrou verzi pak můžeme očekávat někdy v průběhu března.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

11 komentářů

 1. To brzo, to mělo být umožněno hned o začátku.Kdyby se na to nepřišlo a mediálně se to neprezentovalo, dělají mrtvého brouka..jako vždycky..co tam přichystá Apple příště?

  • Ale kdeže….“synek“ má passata, škodovku opravdu nemá jak se nejde chlubil (notabene je to to samé) a všechno dvakrát, kdyby něco. ????
   Akorát manželku, tu má jen jednu ….mít dvě, je tu větší šance že ho kopne do P a on skončí pod mostem.

  • :DDDD

 2. A rozhodně ten Mirek Dušín nebude ty statistiky falšovat a po „vypnutí řízení“ selhání napájení simulovat. On to totiž myslí upřímně. A tohle podvrhnout je daleko snazší než obhájit svévolný zpomalování, mající vynutit nákup novýho telefonu.

  • jo mobil novej, baterka nová a ono to zpomaluje a zpomaluje
   joooo už vím ,koupil jsem ja blázen androprd telefon

 3. Aspoň už víš že si dalšího keppla kupovat nemáš. :-) Přesně proto mam Samsung kterej jeden pořád svižně.

  • jeden, no jo je leden :D nekto zamrzl v mozkovni i s mobilem naráz
   to má byt jako výhra , kopit si predraženej samšunt :D

 4. @kopírak: Dalsi dite dostalo mobil a ted zasira diskuse? Kolik ti je, hochu? :D V skolce asi budes mistni kapo..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).