Domů » Bleskovky » Apple půjde kvůli záměrnému zpomalování iPhonů před soud

Apple půjde kvůli záměrnému zpomalování iPhonů před soud

Společnost Apple v tomto týdnu přiznala, že u iPhonů se starším akumulátorem v určitých situacích záměrně omezuje výkon, aby nedocházelo k nechtěným restartům způsobených výkyvy proudových špiček. Problém je v tom, že Apple na tuto aktivitu nijak neupozorňuje a nedává uživateli na výběr. Tyto praktiky se pochopitelně nelíbí mnoha uživatelům, a tak se stalo očekávané – na Apple se valí první žaloby.

Žalující si stěžují na to, že Apple porušuje smluvní podmínky, neboť v nich o postupném zpomalování telefonů není jediná zmínka. Apple by měl jasně zprůhlednit, jak funguje správa baterie, popřípadě by měl v systému iOS upozornit na to, že se blíží čas, kdy je zapotřebí akumulátor vyměnit, jinak dojde k omezení výkonu zařízení. Těžko můžeme počítat s tím, že by se v iOS objevil posuvník dávající na výběr mezi sníženým výkonem a občasným restartováním telefonu.

Apple přiznává, že záměrně zpomaluje iPhony se starší baterií

Dá se předpokládat, že žalob bude přibývat a Apple bude muset podstoupit několik soudních líčení, přičemž výsledek prvního bude patrně precedentní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments