Domů » Bleskovky » Apple přiznává, že záměrně zpomaluje iPhony se starší baterií

Apple přiznává, že záměrně zpomaluje iPhony se starší baterií

Před nedávnem se na síti Reddit rozběhla vášnivá diskuze, v níž uživatelé osočovali Apple, že zpomaluje starší iPhony, respektive iPhony se starším akumulátorem. Tyto spekulace nepřímo potvrdily benchmarky, které vykazovaly u iPhonů s novější baterií až o třetinu vyšší výkonnostní skóre. Provozovatelé benchmarku Geekbench nyní zveřejnili podrobnou analýzu, která tyto domněnky potvrzuje.

Problém se týká nejvíce iPhonu 6S, postiženy však mají být i modely 6 a 7. U těchto telefonů docházelo k náhodnému vypínání, které měl údajně způsobovat v čase degradující akumulátor. Tato vypínání částečně vyřešila aktualizace systému iOS na verzi 10.2.1, popř. 11.2.0 u iPhonu 7, po nichž Apple začal výkon postižených iPhonů omezovat, a to bez jakéhokoliv upozornění. Výkonnostní rozdíly mezi iPhony se starším a novějším iOS jsou jasně zřetelné.

Redaktoři serveru TheVerge získali od Apple vyjádření, které výše popsané řádky potvrzuje:

Našim cílem je poskytnout zákazníkovi tu nejlepší možnou zkušenost, do které zahrnujeme i celkový výkon a prodloužení životnosti zařízení. Bohužel Li-ion baterie se hůře vypořádávají s chladnými podmínkami a jejich kapacita se v průběhu času snižuje, což může mít za následek neočekávané vypnutí zařízení, které chrání jeho součástky. V loňském roce jsme proto uvolnili aktualizaci pro iPhone 6, 6s a SE, která má zabránit poklesu proudu a tím ochránila zařízení před náhlým vypnutím. Tato funkce byla pak s updatem 11.2 přidána i pro iPhone 7 a v budoucnu bude implementována i do budoucích produktů. 

Pokud se tedy váš iPhone zpomaluje, můžete jej opět „nakopnout“ výměnou baterie. Rozhodně to vyjde levněji, než pořizovat nový iPhone, neboť ten starý se začal zpomalovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments