Instagram spouští IGTV, konkurenci pro YouTube a další videoslužby

Provozovatelé sociální sítě Instagram na včerejší tiskové konferenci odhalili poměrně zásadní novinku. Jmenuje se IGTV, a jak tato zkratka napovídá, jedná se o službu spojenou se sledováním videa.

IGTV poběží samostatně ve vlastní aplikaci, avšak bude s účty na Instagramu provázána. Od svých oblíbených tvůrců a jejich kanálů tak budete moci odebírat obsah na obou frontách. Oproti Instagramu bude významně navýšen maximální limit pro délku videa, a to z 1 minuty na 1 hodinu. Počítá se s tím, že IGTV bude především mobilní záležitost, videozáznamy mají být pořizovány a přehrávány ve vertikální poloze. Díky tomu má být aplikace na telefonech přirozenější než například YouTube.

Mohlo by se hodit:

Kontinuální vysílání jako v televizi

Videa by se měla automaticky spouštět ihned po otevření aplikace, jako u klasické televize. Vybírat si pak budete moci z vlastních kanálů nebo z vybraných sekcí. Zpočátku by sledování nemělo být nijak narušováno reklamou, avšak podle tvůrců se to může kdykoliv změnit.

blank

Instagram vidí v IGTV budoucnost konzumace videoobsahu na smartphonech, uživatelskou základnu má již značně širokou – klasický Instagram využívá každý měsíc miliarda uživatelů z celého světa.

blank

Aplikace IGTV má být ke stažení pro Android a iOS v následujících týdnech.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku