Domů » Bleskovky » Huawei už doma není jedničkou. Vytlačil ho jiný čínský výrobce

Huawei už doma není jedničkou. Vytlačil ho jiný čínský výrobce

Se stále trvajícím embargem se v Huawei mohli alespoň utěšovat faktem, že na domácí půdě jsou stále číslem jedna. Jenže Huawei evidentně tolik netáhne ani v nejlidnatější zemi světa, alespoň podle Counterpoint Research. Dle dat z ledna 2021 se jedničkou na čínském trhu stalo poprvé v historii Oppo s podílem 21 procent.

Huawei Mate 40 Pro 1
Huawei Mate 30 Pro a Huawei Mate 40 Pro

V těsném závěsu je další značka z koncernu BBK Electronics Vivo a samotný Huawei, kteří mají shodně 20% podíl. Na přední pozice se ještě dostaly Apple a Xiaomi, kteří mají shodně po 16 procentech.

Nepřehlédněte – Oppo Find X3 Pro nabídne 10bitový displej. Zadní strana ale budí rozpaky

Úpadek Huawei a vzestup značky Oppo není až tak překvapivý. Oppo na domácím trhu totiž uvedlo smartphone Reno 5, který má oproti předchůdci lepší specifikace a nižší cenu. To pomohlo značce v meziročním růstu o 26 procent a k 33procentnímu nárůstu oproti předchozímu měsíci. Doufáme, že úspěchy Oppo v Číně pomohou prosadit se značce také v zahraničí a že konečně zavítá také do Česka a doplní Realme, OnePlus a Vivo.

Oppo Find X2 Pro 14
Oppo Find X2 Pro

Huawei naopak ztrácel především kvůli odprodání značky Honor. Významný vliv mělo také soustředění se na prémiové segmenty trhu vinou nedostatečných dodávek procesorů. Vyklizení pozic v nižších segmentech trhu bude mít patrně vliv i do budoucna. Můžeme tedy očekávat, že Huawei bude v následujících měsících stále klesat nejen na mezinárodním trhu, ale také v Říši středu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. marastudna 50

  Nikdo nebude navždy na prvním místě.

 2. Očividně Huawei chybí čipy… nicméně celkově říše středu jede na plné obrátky

  Čínský vývoz do USA:
  2021 leden – únor 80, 530 miliard USD
  2020 leden – únor 42,984 miliard USD
  2019 leden-únor 59,294 miliardy USD

  Údaje o celkovém vývozu z Číny:
  Leden-únor 2021: 468,7 miliard USD USD
  Leden-únor 2020: 292,45 miliardy USD
  Leden-únor 2019: 352,81 miliardy USD USD
  Leden-únor 2018: 372,14 miliard USD

  China’s cell phone exports up 49% in first two months
  [odkaz]
  73,3 procenta dovozu mobilních telefonů do USA od ledna do listopadu 2020 pocházelo z Číny.

  • A co to má společné s tím že i přez podporu Komunictické strany Číny už není Huavei první a prodeje mu jdou dolů a že Čína je největší výrobce mobilů snad ví každý, spíš jsem překvapen že 27% mobilů v USA je vyrobeno mimo Čínu

  • Aby ses z toho Huaweie nepo*ral :D Mistr hua je představitel klasické páté kolony. Kdyby tady najednou soudruzi z říše středu řinčili zbraněma, tak tenhle patolízal je bude vítat s otevřenou náručí…

  • A máme za ty dva roky aspoň jeden důkaz?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).