Domů » Bleskovky » Oppo Find X3 Pro nabídne 10bitový displej. Zadní strana ale budí rozpaky

Oppo Find X3 Pro nabídne 10bitový displej. Zadní strana ale budí rozpaky

Koncern BBK Electronics, pod který spadají značky jako Realme, OnePlus, Vivo či Oppo, se na náš trh zaměřuje čím dál tím více. Zatímco oficiální cestou se k nám dostávají telefony prvních třech značek, na tu čtvrtou stále čekáme. Přitom smartphony se značkou Oppo patří bezesporu mezi to lepší, co BBK Electronics může nabídnout.

Find X3 Pro: The Movie

Na dvou videích se poodhalila novinka Oppo Find X3 Pro. Tím nejzajímavějším je podpora 10bitových barev. Oppo není první, který takový panel nabídne – už loni jsme jej mohli vidět například u OnePlus 8 Pro. Na rozdíl od něj ale Find X3 Pro zvládne vizuální obsah v 10bitových barvách vytvořit a uložit.

oppo find x3 pro 2 1
Tohle je Oppo Find X3 Pro. Zadní strana, respektive provedení modulu s fotoaparáty, příliš elegantně nevypadá.

Se zobrazovacím panelem se pojí přesnější zobrazení barevného prostoru DCI-P3, což především znamená lepší gradienty a barvy více odpovídající realitě. Oppo Find X3 Pro se jistě bude chtít zaměřit na tvůrce audiovizuálního obsahu, o čemž svědčí také podoba krátkých videí.

Find X3 Pro Design Sizzle

Z videí není patrné, zda podporu 10bitových barev dostane také Oppo Find X3, nicméně je to pravděpodobné. Zajímavý je i náhled do prodejního balení, kde nechybí silikonový obal, nabíječka či drátová sluchátka, pravděpodobně s koncovkou USB-C.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. A zase v ČR nebude ofiko dostupný. Když už je tu Vivo nebo 1+, proč nemůže být i Oppo sakra?

  2. 10 bit barvy není žádná novinka, opravdu to nebude první smartphone, který to umí.. Začali tím mobily už minulý rok včetně Oneplus 8, Samsung atd..

    • Máte pravdu, tohle kolegovi uteklo :) loni už 10bit zobrazovač měl právě OnePlus 8 Pro. V textu jsem nepřesnost opravil.

  3. Michael Chrobok

    Dobrý den, máte pravdu, první ve zobrazování 10bitovych barev není, ale Find X3 Pro by měl rovněž zvládnout v tomto rozsahu vizuální obsah zachytit a uložit. V tom by již první být měl 😊 Za nepřesnost se omlouvám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).