Domů » Bleskovky » OnePlus 8 Pro v testu DxOMark: zase o krok blíže k elitě

OnePlus 8 Pro v testu DxOMark: zase o krok blíže k elitě

Smartphony značky OnePlus od počátku nabízely velmi slušnou výbavu za relativně nízkou cenu, ovšem za cenu několika ústupků – chyběla voděodolnost, bezdrátové dobíjení a také fotoaparát nepodával výkony srovnatelné s vlajkovou konkurencí. OnePlus 8 Pro svojí cenou konkurenci dohnal a první dva zmíněné nedostatky odstranil, jak je na tom ale jeho fotoaparát?

OnePlus 8 Pro se umístil v TOP 10 žebříčku DxOMark

OnePlus 8 Pro dostali do rukou redaktoři serveru DxOMark a podrobili jej podrobnému testu. Z něj vyplývá, že se telefon skutečně přiblížil současné fotografické špičce, v žebříčku DxOMark mu aktuálně patří 10. pozice v obklopení smartphonů Samsung Galaxy S20+ a Xiaomi Mi Note 10.

oneplus 8 b
OnePlus 8 Pro v modré barvě

Telefon získal kladné body za dobré detaily, nízkou hladinu šumu, přesnou expozici, rychlé a spolehlivé ostření a vysoké detaily s nízkým šumem při použití blesku. V OnePlus by naopak měli ještě zapracovat na vyvážení bílé, na odstranění občasných artefaktů v širokoúhlých snímcích a na mírně podexponované snímky s šumem v záběrech pořízených za zhoršeného osvětlení.

U videa si redaktoři pochvalují slušnou expozici a široký dynamický rozsah, přesné barvy, efektivní stabilizaci a zachování detailů. Na straně druhé pak leží menší nespolehlivost automatického ostření, šum, viditelný aliasing a vyskytující se nepravidelné barevné obrazce (moaré).

oneplus dxo

Fotoaparát OnePlus 8 Pro i přes zmíněné nedostatky ukázal velmi solidní výsledky a získal skóre 119 bodů (126 za fotografii, 103 za video). Pro získání vyššího hodnocení redakce DxOMark doporučuje vylepšit výsledky širokoúhlé a přibližovací kamery, které ještě nepodávají tak konzistentní výsledky, aby telefon mohl ohrozit ty úplně nejlepší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Super gratulujem snáď užívatelia z Indie budú už konečne spokojní. Skončil som pri onplus5 idea zabijaka vlakových lodi sa stratila a komunita bojuje s nepochopením vzájomných požiadaviek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).