Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10 Pro je druhým nejlepším fotomobilem, překonal i letošní iPhony

Huawei Mate 10 Pro je druhým nejlepším fotomobilem, překonal i letošní iPhony

Server DxOMark se za poslední roky stal nepsaným benchmarkem fotoaparátů smartphonů, letos navíc změnil metodiku testování, aby v testech zohledňoval i dosud opomíjené schopnosti duálních kamer. V upravených testech jako první zaznamenal výrazný úspěch iPhone 8 Plus, který brzy dorovnal Samsung Galaxy Note8, a následně se oba museli sklonit před dominancí letošních Pixelů. Nyní se o své místo mezi nejlepšími fotomobily přihlásil Huawei Mate 10 Pro.

Jeho duální fotoaparát s čočkami Leica s rekordní světelností f/1.6 redaktory zaujal zejména díky dobrému zachování detailů ve zhoršených světelných podmínkách (i při 2x přiblížení), v dobré expozici a širokém dynamickém rozsahu, v rychlém a opakovatelném automatickém ostření a v dobré simulaci bokeh efektu. Jako kamerka pak ještě uspěl v rychlém a přesném ostření s dobrým sledováním objektu, v příjemných barvách a přesném vyvážení bílé barvy ve všech světelných podmínkách, v dobré expozici a obecně nízké hladině šumu.

Mezi nevýhody DxOMark řadí příležitostnou nestabilitu expozice v po sobě následujících snímcích, v občas viditelných artefaktech na snímcích nebe, u videa pak nižší detaily textur, mírný nedostatek dynamického rozsahu ve scénách s vysokým kontrastem a viditelná oranžová barva pod wolframovými světelnými zdroji.

Podtrženo, sečteno, Huawei Mate 10 Pro si v celkovém hodnocení vysloužil 97 bodů, a skončil tak o pouhý bod pod letošními Pixely, jako fotoaparát (bez ohledu na natáčení videa) je dokonce překonal (100 vs. 99 bodů). Pokud je tedy fotoaparát hlavním kritériem při výběru telefonu, můžete do něj Huawei Mate 10 Pro bez obav zařadit. Navíc jak ukázaly klasické benchmarky, neudělá tento telefon ostudu ani v oblasti výkonu.

Huawei Mate 10 Pro v prvních benchmarcích: umístil se v dobré společnosti

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments