Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10 a 10 Pro: uniklé promo materiály odhalují vzhled i některé parametry

Huawei Mate 10 a 10 Pro: uniklé promo materiály odhalují vzhled i některé parametry

Společnost Huawei v půlce října představí své nové vlajkové smartphony, s nimiž půjde před Vánoci do krku Applu a jeho iPhonům. Celkem jsou očekávány tři modely – Mate 10, 10 Pro a 10 Lite, přičemž poslední jmenovaný již má za sebou svoji čínskou premiéru (více informaci). Standardní model a jeho verzi Pro si nyní díky uniklým promo materiálům můžeme s předstihem představit už dnes.

Vzhled obou telefonů bude velmi podobný, verze Pro však bude mít větší displej s poměrem stran 18:9 a tenčí rámečky, což odstěhuje čtečku otisků prstů na zadní stranu. Klasický Mate 10 bude mít standardní displej se stranovým poměrem 16:9 a čtečku otisků bude mít vpředu.

Oba telefony si vyslouží tu nejlepší možnou výbavu v čele s novým čipsetem Kirin 970, který přímo v sobě obsahuje vybrané instrukce pro umělou inteligenci, např. pro inteligentní kameru se schopností rozpoznávání objektů v reálném čase.

Fotoaparát bude v obou případech tvořen dvěma čočkami, přičemž obě budou pocházet od Leicy a dostanou rekordní světelnost f/1.6.

Chystané novinky se dále budou pyšnit voděodolností s certifikací IP67, rychlým LTE cat. 18 s rychlostí stahování až 1,2 Gbps a v neposlední řadě také velkou výdrží zajištěnou akumulátorem s kapacitou 4 000 mAh. I management práce s baterií bude řízen umělou inteligencí, k dispozici navíc bude technologie Huawei Super Charge pro rychlé dobíjení.

Všechny modely řady Huawei Mate 10 budou představeny 16. října, na náš trh by se měly dostat pouze modely Mate 10 Pro a Mate 10 Lite.

Huawei Mate 10 se u nás zřejmě prodávat nebude, jeho sourozenci však ano. Známe české ceny

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Poplašné zprávy.

  Mate 10 je základní model telefonu.
  Není důvod aby ho u nás neprodávali.

  • Všechny modely řady Huawei Mate 10 budou představeny 16. října, na náš trh by se měly dostat pouze modely Mate 10 Pro a Mate 10 Lite.

   No…však to píše…

  • Vsak píši, píší hlouposti.
   Základní model (v tomto pripade Mate 10 ) se prodává všude. Nadstavby dle uvážení

   Po představení si to rekneme.

   Tohle je jen součást reklamní kampaně

 2. Tak Mate 10 vypadá dobře. Teď jen čekám na nějaký háček. Že vepředu vedle čtečky nebudou senzorová tláčítka a budou v dipspleji a užírat tak místo. Nebo chybějící IrDA. Nebo když ho objednám ze zahraničí, tak nebude mít češtinu, protože se u nás oficiálně prodávat nebude.

  • Jinak předchozí model Mate 9 měl opačné značení. Klasický Mate 9 byl větší a vepředu byl jen displej, zatímco verze Pro měla jen 5,5″ displej se čtečkou vepředu. Vůbec mi mi nevadilo, kdyby Mate 10 Pro byl zase ten s čtečkou vepředu a prodával se zase u nás.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).