Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10 a 10 Pro: uniklé promo materiály odhalují vzhled i některé parametry

Huawei Mate 10 a 10 Pro: uniklé promo materiály odhalují vzhled i některé parametry

Společnost Huawei v půlce října představí své nové vlajkové smartphony, s nimiž půjde před Vánoci do krku Applu a jeho iPhonům. Celkem jsou očekávány tři modely – Mate 10, 10 Pro a 10 Lite, přičemž poslední jmenovaný již má za sebou svoji čínskou premiéru (více informaci). Standardní model a jeho verzi Pro si nyní díky uniklým promo materiálům můžeme s předstihem představit už dnes.

Vzhled obou telefonů bude velmi podobný, verze Pro však bude mít větší displej s poměrem stran 18:9 a tenčí rámečky, což odstěhuje čtečku otisků prstů na zadní stranu. Klasický Mate 10 bude mít standardní displej se stranovým poměrem 16:9 a čtečku otisků bude mít vpředu.

Oba telefony si vyslouží tu nejlepší možnou výbavu v čele s novým čipsetem Kirin 970, který přímo v sobě obsahuje vybrané instrukce pro umělou inteligenci, např. pro inteligentní kameru se schopností rozpoznávání objektů v reálném čase.

Fotoaparát bude v obou případech tvořen dvěma čočkami, přičemž obě budou pocházet od Leicy a dostanou rekordní světelnost f/1.6.

Chystané novinky se dále budou pyšnit voděodolností s certifikací IP67, rychlým LTE cat. 18 s rychlostí stahování až 1,2 Gbps a v neposlední řadě také velkou výdrží zajištěnou akumulátorem s kapacitou 4 000 mAh. I management práce s baterií bude řízen umělou inteligencí, k dispozici navíc bude technologie Huawei Super Charge pro rychlé dobíjení.

Všechny modely řady Huawei Mate 10 budou představeny 16. října, na náš trh by se měly dostat pouze modely Mate 10 Pro a Mate 10 Lite.

Huawei Mate 10 se u nás zřejmě prodávat nebude, jeho sourozenci však ano. Známe české ceny

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments