TOPlist

Huawei Mate 10 Lite představen. Zatím pouze v Číně pod názvem Maimang 6

Společnost Huawei dnes představila smartphone s krkolomným názvem Maimang 6, který je určen pro čínský trh. Nás přesto tento telefon zajímá, jelikož se s ním za měsíc setkáme i u nás – bude se však jmenovat Huawei Mate 10 Lite.

Maimang 6 se designem vcelku vymyká dosavadním telefonům Huawei, neboť jako vůbec první přináší nudlovitý displej s poměrem stran 18:9. Zobrazovač má úhlopříčku 5,9″, rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů a poměrně rozumně široké rámečky ve svém okolí. Nad displejem najdeme dvě čočky duálního fotoaparátu s rozlišením 13 a 2 megapixely, duální snímač se nachází i na zádech, kde je tvořen senzory s rozlišením 16 a 2 megapixely.

Pod vystouplým modulem hlavního fotoaparátu se nachází ještě čtečka otisků prstů, záda jsou jinak kovová a jejich celistvost narušují pouze dvě plastové linky umožňující průchod signálu bezdrátových sítí. Fyzické rozměry telefonu jsou 156,2 × 75,2 × 7,5 mm, hmotnost 164 gramů.

Tip: Podrobné parametry Huawei Mate 10 Lite (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Telefon výbavou spadá do střední třídy, o čemž svědčí použití čipsetu Kirin 659 s osmijádrovým procesorem, a 4 GB RAM. Pro ukládání dat souží vnitřní úložiště o kapacitě 64 GB, které lze dále rozšířit paměťovou kartou. Připravíte se tak o možnost používat telefon v režimu dual SIM, neboť šuplíček je hybridní. Energii si telefon bere z 3 340, který se dobíjí konektorem USB-C. Operačním systémem je Android 7.0 s nadstavbou EMUI 5.1.

Huawei Maimang 6 bude prodáván ve třech barvách – černé, zlaté a modré, v Číně přijde na 2 399 CNY, což je v přepočtu asi 7 900 korun. U nás by se měl pod názvem Mate 10 Lite prodávat za koncovou cenu 9 990 korun vč. DPH v říjnu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku