Domů » Bleskovky » Huawei má náhradu za Google Mapy. Do AppGallery přibyla populární bezplatná navigace

Huawei má náhradu za Google Mapy. Do AppGallery přibyla populární bezplatná navigace

Novodobé smartphony značek Huawei a Honor trpí absencí aplikací a služeb, které jsou zakořeněné v ekosystému Google. Chybí i oblíbené Google Mapy s integrovanou navigací, které se čínský výrobce zavázal nahradit mapovými podklady od TomTom. Než však na jejich integraci dojde, můžete si z Huawei AppGallery stáhnout čerstvě zpřístupněnou aplikaci HERE WeGo.

Počátky HERE WeGo hledejme na dnes již mrtvé plaftormě Windows Phone, později došlo k jejímu rozšíření na Android a iOS. Původně finská služba z dílny slavné Nokie v roce 2016 přešla pod konsorcium německých automobilek Audi, BMW a Daimler, kteří se na jejím vývoji nadále podílejí. HERE WeGo umožňuje stažení map do offline režimu, využít ji nejen pro navigaci autem, ale také pěšky, na kole a ve vybraných městech hromadnou dopravou/taxi.

HERE WeGo může vyzkoušet nejen na telefonech Huawei, ale i dalších značek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Zkusili jste Here mapy v praxi? Pochybuji, jinak je nemůžete nabízet jako alternativu. Jsou u nás k ničemu.

  • Přesně. Chybí jim i spousta POI. Kolikrát jsem chtěl třeba najít restaurací a Here mě odkázali do Německa.

  • Schválně jsem to zkusil – perfektně mi to vypsalo nejbližší restaurace včetně vzdálenosti na metr přesně. Do Německa mě to opravdu neposlalo.

  • Tak už je asi situace lepší.

 2. Asi nejhorší mapová appka, tak to jo, good luck huawei USERs při travel

  • No já přemýšlím že opustil google mapy a zvolím buď mapy.cz nebo něco jiného, co by jste doporučili?
   Jde o to že poslední aktualizace mi používání Map od Google znechutily.
   Překopané GUI, nepřehledné, chaotické, nepodařilo se mi nalézt Offline mapy, úplně chybí boční menu, nechápu co s tím je

  • Kvůli takové maličkosti měnit něco špičkového za produkt, který na Google mapy stačit nikdy nebude a hlavně taky bude mít nějaké ty vrtochy, jako vše. Je třeba se zamyslet, jestli není chyba na straně uživatele, nebo si myslíte, že takovou věc by taková firma jako Google opravdu udělala? Zrovna Google dělá změny v designu evolučně, ne revolučně. Menu přemístil zleva doprava, stačí tapnout na kolečko účtu vpravo nahoře. Tam je teď prakticky stejná nabídka. A dokonce v aplikaci dlouho vyskakovala hláška, která má tuto změnu upozorňovala. Je zbytečné řešit proč, asi si myslí, že je to lepší. Osobně si taky myslím, že přemísťovat prvky ovládání doprava a dolů má smysl, protože to usmání ovládání na mobilu jednou rukou a většinou pravou. A taky to asi vede ke sjednocování designu napříč jejich aplikacemi.

  • Ano je to tak jak píšeš já to mezitím našel, dlouho jsem appku nepoužíval a děkuji

 3. Tuto navigaciu pouzivam roky. Ja osobne som velmi spokojny a navigacia ma nikdy nesklamala ci uz som bol na vylete v azii, australii alebo indonezii. Vzdy som si dopredu stiahol mapy a nikdy som nezabludil :-) . Mozno na hladanie restik to neni to najlepsie, ale ako navigacia je to super.

  • Jako free (nebavime se o placenych) navigace je tim nejlepsim co na trhu je. Google mapy jsou hrozne. Hlavne jeden je tu strasne vychvaloval a ted od nich utika. :D
   Ja hned s prvnim pouzivanim Android telefonu tento paskvil rovnou nasilim pres ADB odinstaloval. Vesmes vsechno od Gooe je hrozne, Gmail a dalsi sluzby nebo aplikace.

  • Ano a nahraď je věcmi od Microsoftu, které jsou ještě horší.

  • htcjirka: třeba na G Suite běží řada velkých firem. Je dobré naučit se ty aplikace používat, protože většina z nich plně nahradí kancelářský a další software. Pro běžného uživatele telefonu, což jste nejspíš i Vy, jsou tyto aplikace zbytečné.

  • Ne neutikam od Google map Jiří.
   Aktualizace GUI trochu změnila a jak jsem je dlouho nepoužíval nevěděl jsem kam se schovalo hlavní menu, vše je již v pořádku.
   Stále nevím kde jsou ty reklamy o kterých si dříve tak často všude psal

 4. Na co když Huawei ma TomTom

 5. Koukám, že se zde objevilo pár odborníků. Here we go používají mapové podklady od navteq, ale pokud znáte něco lepšího, tak prosím. Google mapy to ale určitě nejsou.

  • Chtělo by to se zamyslet a možná bys přišel na to, že nejde jen o mapové podklady, ale taky o to AI, co nad tím běží. A tady je google bezkonkurenční.
   Je hezké, že to má zmapované všechny uličky kdesi v Senegalu, ale pokud to nedokáže najít kloudné body zájmu nebo tě to žene do cílové stanice někde přes pole, protože je to o 1km kratší, tak asi moc nadšenej nebudeš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).