Domů » Bleskovky » Huawei chystá telefon s fotoaparátem ukrytým pod displejem

Huawei chystá telefon s fotoaparátem ukrytým pod displejem

Kam se selfie kamerou? V posledních letech jsme se dočkali hned několika různých řešení – výřez v displeji, průstřel či vysouvací fotoaparát. V současné době se však čím dál častěji hovoří o řešení spočívajícím v ukrytí předního snímače pod displej. Implementace této technologie se vůbec poprvé objevila v nedávno představeném smartphonu značky Oppo. Na vlastním řešení však v tichosti pracují také ostatní výrobci. Jedním z nich by dle nových patentů mohla být také společnost Huawei.

Huawei logo

Zmíněné patenty se týkají uživatelského rozhraní, které je přizpůsobené novému typu selfie kamerky. Z přiložených obrázků si můžeme udělat představu, jak by mohl čínský výrobce k její implementaci v budoucnu přistupovat. Na jednom z obrázků je čočka fotoaparátu zdánlivě viditelná a připomíná spíše otvor v displeji, který známe třeba ze Samsungu Galaxy S10.

 

Mezi možnými funkcemi je například notifikační světlo

Na ostatních obrazových materiálech je však uživatelské prostřední jasně zakreslené přímo přes snímač. Můžeme si všimnout barevného kroužku kolem čočky, což by mohlo naznačovat přítomnost nějaké formy notifikačního světla. Na dalším snímku se pak vedle čočky objevuje zvolený fotografický režim.

Oppo fotoaparát pod displejem
Takhle možnosti fotoaparátu schovaného pod displejem demonstrovala společnost Oppo. V případě Huawei by řešení mělo být podobné.

Upozorňujeme, že se jedná pouze o patent, který se nikdy nemusí dočkat realizace. Avšak vzhledem k tomu, že ostatní výrobci na podobné technologii usilovně pracují, jsme si jisti, že Huawei nebude chtít zůstat pozadu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na