HTC U11 získá Bluetooth 5.0, postačí aktualizace softwaru

Aby telefon získal novou technologii až po tom, co je vydán, nebývá moc běžné. Ovšem u HTC se to rozhodli změnit. Jejich U11 totiž pravděpodobně v blízké budoucnosti získá moderní Bluetooth 5.0, který zatím najdeme jen v minimu zařízení. Postará se o to pouhá aktualizace softwaru; Bluetoth 5.0 je totiž standardní součástí čipsetu Snapdragon 835, HTC jej pouze z nějakého důvodu v základu neaktivovalo a doposud využívá verzi 4.2.

Tip: Kompletní parametry HTC U11 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

O nadcházejícím updatu jsme se dozvěděli z žádosti podané u FCC, aktivace Bluetooth 5.0 si totiž samozřejmě vyžádá dodatečné schválení tímto certifikačním orgánem. Bluetooth 5 je využívaný hlavně pro komunikaci s nejrůznější nositelnou elektronikou, reproduktory, sluchátky a podobně. Jeho velkou předností je oproti předchozí specifikaci zvýšený dosah a rychlost, přičemž spotřeba naopak klesla.Nepřehlédněte

Recenze HTC U11: můžete mě koupat i mačkat

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku