Domů » Bleskovky » HTC U11 získá Bluetooth 5.0, postačí aktualizace softwaru

HTC U11 získá Bluetooth 5.0, postačí aktualizace softwaru

Aby telefon získal novou technologii až po tom, co je vydán, nebývá moc běžné. Ovšem u HTC se to rozhodli změnit. Jejich U11 totiž pravděpodobně v blízké budoucnosti získá moderní Bluetooth 5.0, který zatím najdeme jen v minimu zařízení. Postará se o to pouhá aktualizace softwaru; Bluetoth 5.0 je totiž standardní součástí čipsetu Snapdragon 835, HTC jej pouze z nějakého důvodu v základu neaktivovalo a doposud využívá verzi 4.2.

Tip: Kompletní parametry HTC U11 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

O nadcházejícím updatu jsme se dozvěděli z žádosti podané u FCC, aktivace Bluetooth 5.0 si totiž samozřejmě vyžádá dodatečné schválení tímto certifikačním orgánem. Bluetooth 5 je využívaný hlavně pro komunikaci s nejrůznější nositelnou elektronikou, reproduktory, sluchátky a podobně. Jeho velkou předností je oproti předchozí specifikaci zvýšený dosah a rychlost, přičemž spotřeba naopak klesla.

Recenze HTC U11: můžete mě koupat i mačkat

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).