Domů » Bleskovky » Bluetooth 5 schváleno: bude rychlejší a nabídne větší dosah

Bluetooth 5 schváleno: bude rychlejší a nabídne větší dosah

Standardizační organizace Bluetooth Special Interest Group (SIG) schválila po půl roce od oznámení novou verzi rozhraní Bluetooth s číslem 5. Konečně tak víme, v čem si nový modrý zub oproti aktuální verzi 4.2 z roku 2014 polepší.

bt5

Bluetooth 5 má nabídnout přenosové rychlosti až 2 Mbps, čtyřnásobný dosah, zvládne osmkrát větší přenos zpráv a také zvládne posílat větší datové pakety. Přenos by měl být stabilnější a měl by být méně náchylný na rušení. Výrobci budou moci omezit šířku pásma, aby zachovali podobné požadavky na energii, specifikace je poměrně flexibilní. Bluetooth 5 je zpětně kompatibilní se stávající generací, nasazení v mobilních zařízeních a zařízeních internetu věcí očekávejme na začátku příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).