Domů » Bleskovky » HTC U detailně: takto bude vypadat chystaný topmodel s bezdotykovým ovládáním

HTC U detailně: takto bude vypadat chystaný topmodel s bezdotykovým ovládáním

Společnost HTC letos kompletně zrestartovala své smartphonové portfolio a namísto kovových telefonů řady One nám servíruje skleněné telefony nové řady HTC U. Zatím byly představeny modely U Play a U Ultra, v přípravě je ale ještě řadová vlajková loď jednoduše nazvaná HTC U. Její vzhled nyní odhalil náš dobrý známý @evleaks.

HTC U si od svých bratříčků vypůjčí design, zezadu i zepředu bude chráněna sklem, okolo pak můžeme očekávat kovový rámeček. Co je zarážející, je přítomnost hardwarových tlačítek na pravé straně – od HTC U se totiž očekává originální způsob ovládání pomocí dotykových senzorů zabudovaných v rámečku; zjevně se jejich přítomnost omezí pouze na levnou stranu zařízení.

HTC U (Ocean) se senzorovými rámečky má být představen již za měsíc

Čelní strana telefonu jde zcela proti proudu současných vlajkových zařízení. Rámečky pod a nad displejem jsou poměrně široké, ve spodním najdeme čtečku otisků prstů, v horním klasickou konfiguraci sluchátkového reproduktoru, čelní kamerky a nezbytných senzorů. Na sekundární displej se tentokráte nedostane.

HTC U: známe kompletní výbavu a veškeré schopnosti beztlačítkového ovládání

HTC U má dostat nadstandardní výbavu založenou na čipsetu Qualcomm Snapdragon 835, který bude ovládat dění na 5,5″ WQHD displeji. Vzhledem ke startovacím cenám HTC U Ultra a U Play máme poměrně vážnou obavu z nacenění tohoto zařízení, neboť konkurence je letos nekompromisní a důvodů proč vsadit na HTC U patrně mnoho nebude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Kubo, ako sa ten „bezdotykový“ fón ovláda ? :)

  2. Bohužel je HTC asi mrtvé… A jak to byly krásné telefony v době Oné M7…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).