Cena:

HTC U: známe kompletní výbavu a veškeré schopnosti beztlačítkového ovládání

Společnost HTC by měla již brzy ukázat svůj nový vlajkový smartphone nazvaný jednoduše HTC U. Tento telefon má dostat tu nejlepší možnou výbavu a kromě toho přijde o téměř všechna hardwarová tlačítka – o ovládání se kromě dotykového displeje budou starat dotykové plochy po stranách zařízení a patrně domovská klávesa pod displejem.

htcu
Takto má HTC U vypadat, možná ale dostane čtečku otisků prstů pod displej

Ovládání bez tlačítek

Tento způsob ovládání se bude jmenovat Edge Sense a bude se uzpůsobovat podle toho, co právě s telefonem děláte. Práci s dotykovými stranami bude možné nastavit v nové nadstavbě Sense 9, která bude obalovat systém Android 7.0. Server AndroidHeadlines získal první screenshoty z tohoto inovovaného prostředí.

htc-ocean-leak-8

Systém bude reagovat na krátké a dlouhé úchopy za hrany ve třech úrovních citlivosti, přičemž pro každý z nich bude možné nastavit různé funkce – spuštění fotoaparátu, vyfocení screenshotu, spuštění aplikace apod. Uživatel si bude moci vybrat, zda chce, aby telefon na dotyky reagoval i v uzamčeném stavu.

Nekompromisní výbava

HTC U bude poměrně velký telefon s 5,5″ WQHD displejem, které bude překrývat sklo Gorilla Glass 5. O pohon se postará čipset Qualcomm Snapdragon 835 za pomoci 4 nebo 6 GB RAM. S kapacitou RAM pak bude svázaná buď 64 nebo 128GB vnitřní paměť. Telefon dostane akumulátor s kapacitou 3 000mAh a podporou technologie Quick Charge 3.0. O bezdrátovou konektivitu se postará Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.2, o bezpečnost pak dotykový senzor integrovaný do domovské klávesy.

htc-ocean-leak-4

HTC U má také dostat multimediální fotoaparát se schopností záznamu obrazu v HDR+, chytrým video zoomem a díky 4 mikrofonům i záznamem Hi-Res 3D Audia. Zvuk pyšnící se certifikací BoomSound budou zajišťovat stereoreproduktory a sluchátka HTC USonic, které se budou zapojovat do USB-C konektoru; 3,5mm jack bude opět chybět.

Chytrý systém

Telefon bude pohánět operační systém Android 7.1 se všemi svými novinkami – prací se dvěma okny zároveň, kontextovými nabídkami nad zástupci aplikací, apod.

Od HTC zase přijde nová funkce HTC Companion, která bude v lecčems suplovat funkce Google Assistent – bude poskytovat důležité informace založené na kontextu, případně pomůže s optimalizací chodu systému. Domovská obrazovka nabídne širší možnosti nastavení, například matice ikon.

htc-ocean-leak-28

S rozšiřujícím se množstvím úniků se dá očekávat, že premiéra HTC U je na spadnutí, zatím však nemáme jedinou informaci, kdyby k ní mohlo dojít.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.