Cena:

HTC U (Ocean) se senzorovými rámečky má být představen již za měsíc

Společnost HTC počátkem letošního roku představila nablýskané smartphony HTC U Ultra a U Play, ještě před jejich premiérou se však spekulovalo o modelu s kódovým označením Ocean, který má mít připravenou jednu neobvyklou specialitu – rámeček obklopující zařízení nemá obsahovat mechanická tlačítka, ale senzorovou plochu měnící funkce podle potřeby. Podle nejnovějšího příspěvku @evleaks pro server VentureBeat je tento model stále v přípravách.

Telefon se má údajně jmenovat jednoduše HTC U, a bude patrně formálním nástupcem vlajkové řady One. HTC U má obsahovat 5,5″ QuadHD displej, čipset Qualcomm Snapdragon 835, 12Mpx fotoaparát postavený na čipu Sony IMX362 a 16Mpx selfie kamerku s fotočipem Sony IMX351. Spekuluje se také o paměťových verzích s 64 a 128GB úložištěm, přičemž nemá chybět ani slot na paměťovou kartu.

HTC U má pohánět nejnovější Android 7.1 Nougat s inovovanou nadstavbou Sense 9. Ta bude připravena na nový systém ovládání Edge Sense, realizovaný skrze senzorové plochy po obou delších stranách kovového rámu. Strany budou rozpoznávat nejen doteky, ale i gesta, přičemž celý systém má být snadno modifikovatelný v nastavení.

1490714344_htcu-leak_story

HTC U podle @evleaks bude mít svoji premiéru na konci dubna (zřejmě kvůli čekání na Snapdragon 835), do prodeje pak má jít počátkem května.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.