Domů » Bleskovky » Hardwarové plány Google na letošní rok: nechybí Pixel Watch a levnější smartphone

Hardwarové plány Google na letošní rok: nechybí Pixel Watch a levnější smartphone

Stejně jako v minulých letech, i letos se od Google dočkáme nového hardwaru. Asijský server Nikkei nyní přišel se soupisem připravovaných produktů, přičemž se odvolává na člověka, který je s plány Google obeznámen. Na co se tedy můžeme těšit?

Levnější Pixel

Samozřejmostí jsou smartphony Google Pixel, které dorazí ve své čtvrté generaci. Opět se má jednat o vlajková zařízení s vysokou cenou, avšak dočkat bychom se měli i minimálně jednoho levnějšího modelu, který bude zaměřen na trhy citlivé na cenu. Google bude tento telefon stavět přímo proti iPhone Xr, má mít dokonce nižší cenu (aktuálně 22 490 korun). I když Nikkei ve své zprávě nezmiňuje žádné termíny, očekáváme, že levnější Pixel dorazí dříve než na podzim, úniků je o něm poměrně hodně již nyní.

Vlastní hodinky

Hovoří se také o vlastních hodinkách, které budou soupeřit s Apple Watch. O tom, že Google v této oblasti něco chystá, svědčí nedávno zveřejněné nabídky práce i akvizice technologií od společnosti Fossil. Doufáme, že Google konečně vytvoří pořádný „mustr“, jak mají hodinky s Wear OS vypadat, neboť se výrobci od platformy Google spíše odklánějí a vsází na svá vlastní řešení.

Další příslušenství

Letos bychom se také měli nové verze reproduktoru Google Home a bezpečnostní kamery pocházející od divize Nest Labs. Detaily ani termíny ale bohužel zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Pixel se snapdragonem 710 proti iPhonu Xr s Apple A12, tedy nejvýkonnějším ARM čipem v mobilech na světě? S 16 a 32GB vnitřního úložiště? To tvrzení je naprostý nesmysl, cenově i výbavou s iPhonem Xr už dávno soupeří normální Pixel 3, tady ten lite jde spíš proti iPhonu 7, ale tady má, podobně jako Apple, google loňskou vlajku, takže nechápu potřebu vydávat tuhle očesanou verzi o ničem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).