Domů » Bleskovky » Hardwarové plány Google na letošní rok: nechybí Pixel Watch a levnější smartphone

Hardwarové plány Google na letošní rok: nechybí Pixel Watch a levnější smartphone

Stejně jako v minulých letech, i letos se od Google dočkáme nového hardwaru. Asijský server Nikkei nyní přišel se soupisem připravovaných produktů, přičemž se odvolává na člověka, který je s plány Google obeznámen. Na co se tedy můžeme těšit?

Levnější Pixel

Samozřejmostí jsou smartphony Google Pixel, které dorazí ve své čtvrté generaci. Opět se má jednat o vlajková zařízení s vysokou cenou, avšak dočkat bychom se měli i minimálně jednoho levnějšího modelu, který bude zaměřen na trhy citlivé na cenu. Google bude tento telefon stavět přímo proti iPhone Xr, má mít dokonce nižší cenu (aktuálně 22 490 korun). I když Nikkei ve své zprávě nezmiňuje žádné termíny, očekáváme, že levnější Pixel dorazí dříve než na podzim, úniků je o něm poměrně hodně již nyní.

Vlastní hodinky

Hovoří se také o vlastních hodinkách, které budou soupeřit s Apple Watch. O tom, že Google v této oblasti něco chystá, svědčí nedávno zveřejněné nabídky práce i akvizice technologií od společnosti Fossil. Doufáme, že Google konečně vytvoří pořádný „mustr“, jak mají hodinky s Wear OS vypadat, neboť se výrobci od platformy Google spíše odklánějí a vsází na svá vlastní řešení.

Další příslušenství

Letos bychom se také měli nové verze reproduktoru Google Home a bezpečnostní kamery pocházející od divize Nest Labs. Detaily ani termíny ale bohužel zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments