TOPlist

Google Pixel 3 Lite kompletně odhalen: podívejte se na video

Představení loňských Pixelů bylo naprosto bez jakékoliv špetky překvapení, neboť se Googlu trestuhodně nepodařilo uhlídat prakticky vůbec nic. A nejinak tomu bude i u chystaného Pixelu 3 Lite, který by měl být představen někdy v dohledné době. Následující video svléká připravovaný telefon do kompletně do spodního prádla.

https://youtu.be/pwaT4u-1Y60

Pixel 3 Lite: Stejný design, plastové tělo

Pixel 3 Lite přinese mírně ořezanou výbavu, avšak povětšinou na místech, kde mu to budete schopní odpustit. Tělo telefonu například bude kompletně plastové, což sice nevypadá tak prémiově, ale zase se jedná plus v oblasti odolnosti vůči pádu.

O odolnosti vůči vodě a prachu se ve videu nemluví. Design telefonu je podobný vrcholovým Pixelům, stále zde máme dělenou zadní stranu i barevně odlišené zamykací tlačítko, které má v tomto případě ještě zářivější zelenou.

Telefon na přední stranu dostane LCD panel s úhlopříčkou 5,56 palců a rozlišením 1 080 × 2 220 pixelů, nad ním se bude nacházet jednočočková selfie kamerka s rozlišením 8 MPx. Pozitivní je, že hlavní fotoaparát na zádech bude stejný jako v Pixelech 3 a 3 XL, takže se můžeme těšit na působivé výsledky, a to včetně oceňovaného nočního režimu.

Pomalejší čipset a nízká kapacita úložiště

Kromě materiálu bude chystaný Pixel 3 Lite ochuzen i na procesoru, ovšem osazený Snapdragon 670 by jej nijak výrazně brzdit neměl. K ruce mu budou 4 GB RAM, limitující tak snad bude pouze slabší 32GB úložiště, které nepůjde rozšířit paměťovou kartou. Uživatelé tak budou muset vzít zavděk neomezeným cloudovým úložištěm pro videa a fotografie po dobu dvou let.

Pixel 3 Lite má mít podobnou výdrž jako jeho sourozenci, v jeho případě se o ni postará akumulátor s kapacitou 2 915 mAh. Bezdrátové dobíjení zřejmě očekávat nemůžeme, za to je potěšující přítomnost nejen portu USB-C, ale také sluchátkového jacku. Operačním systémem bude pochopitelně Android 9.0 Pie.

Zbývá jej jen představit

Kdy bude Google Pixel 3 Lite odhalen, je v tuto chvíli neznámé, v úvahu připadá tradiční květnová vývojářská konference Google I/O, ovšem je dost možné, že se dočkáme už dříve. Veletrh MWC začínající na konci příštího měsíce by byl rozhodně pro představení tohoto telefonu maximálně vhodný.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku