Gurman z Bloombergu: Apple letos představí nový iMac Pro a nové AirPody

iMac Pro 2022 27 and 24 iMac

Ačkoli rok 2022 je teprve na svém začátku, analytici a novináři už nyní spekulují, na jaké novinky od Applu se můžeme těšit. Mezi přední postavy na poli spekulací patří Mark Gurman z Bloombergu, který o kalifornském gigantovi pravidelně informuje v rámci svých newsletterů – co podle něj můžeme letos od Applu očekávat?Apple store logo stephen L unsplashNepřehlédněte

Apple v roce 2022: velký přehled chystaných novinek

Už na jaře (spekuluje se o březnu či dubnu) bychom se podle Gurmana mohli dočkat třetí generace iPhonu SE s podporou 5G sítí a rychlejším čipsetem, nového iPadu Air a minimálně jednoho nového Macu s novým čipsetem od Applu. Ke spekulaci se přidává také japonský blog Mac Otakara, který zmiňuje, že 5. generace iPadu Air by mohla nabídnout podobnou výbavu jako šestá generace iPadu mini, včetně čipsetu A15 Bionic, 12Mpx selfie kamery s podporou funkce Center Stage, 5G či LED blesku skládajícího se ze čtyř různobarevných diod.

imac 2021 clanek
Chystaný větší iMac má dostat přídomek Pro a čipsety M1 Pro/M1 Max

V průběhu letošního roku očekává Gurman představení většího iMacu s čipsety M1 Pro a M1 Max, přičemž také předpokládá, že by tento iMac mohl získat přívlastek Pro a podobný design jako menší sourozenec. Gurman se rovněž domnívá, že se dočkáme aktualizované verze Macu mini s čipsety M1 Pro a M1 Max.apple ar headset concept 1Nepřehlédněte

Apple nestíhá. AR/VR headset představí až příští rok, cena bude vysoká

Ke konci roku by velkou změnou měla projít sluchátka AirPods Pro, což očekává jak Gurman s kolegyní Debby Wu, tak známý analytik Ming-Chi Kuo. Druhá generace AirPods Pro by měla disponovat pohybovými senzory pro sledování sportovní aktivity, zmizet mají ikonické „tyčinky“ a vzhled by měl připomínat sluchátka Beats Studio Buds, která Apple uvedl na trh v loňském roce.

beats studio buds red
Druhá generace AirPods Pro si údajně vypůjčí design od Beats Studio Buds

Kuo rovněž spekuluje, že AirPods Pro nabídnou znatelně vylepšený bezdrátový čip H1, který je použitý v současné generaci sluchátek od Applu a pojí se s ním například funkce aktivního potlačení hluku. Jeho nástupce by mohl přinést delší výdrž na baterii či podporu pro bezztrátový poslech hudby z Apple Music. Vylepšení má dostat také nabíjecí pouzdro – to by mělo mít možnost vydávat zvuk v případě, že jej uživatel ztratí, a také by mělo dostat voděodolnost.

Gurman je ve svých spekulacích poměrně úspěšný

Jestli se všechny spekulace naplní, není jisté, nicméně některé z nich nezní až tak nereálně. Úspěšnost Marka Gurmana se podle serveru Apple Track pohybuje okolo 87 procent, Kuo se trefil ve zhruba 75 procentech případů a server Mac Otakara byl se svými spekulacemi úspěšný z 65 procent.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku