Apple nestíhá. AR/VR headset představí až příští rok, cena bude vysoká

apple ar headset concept 1

Ačkoliv analytik Ming-Chi Kuo předpovídal příchod prvního AR/VR headsetu od Applu už na poslední kvartál roku 2022, vypadá to, že jeho prognóza se nenaplní a počkáme si až na rok 2023. Podle agentury Bloomberg sice práce na novém zařízení probíhají na plné obrátky, objevily se však nečekané problémy, které představení výrobku posunou nejspíše až na příští rok.

A problémů není málo. Mluví se o přehřívání, softwarových potížích i o problémech s kamerou. Ačkoliv nový tahák Applu měl být odhalen už během WWDC v létě a do prodeje měl jít letos na podzim, na pultech obchodů nový headset uvidíme nejspíše až za rok.

apple ar headset concept 2
Jedna z možných podob nového headsetu

Lze očekávat, že Apple si za nové zařízení nechá dobře zaplatit. Bloomberg cenu headsetu odhaduje na 2 000 USD, což je zhruba 43 000 Kč bez DPH. Doufejme tedy, že AR/VR headset nebude další Apple Car, o kterém se spekuluje již několik let a dalších pár let si na něj ještě počkáme.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku